Apple Epik engelleme oyunları iş incitecek Microsoft Mahkemesi uyardı

Related Articles

Microsoft her yerde App Store konusunda eski politikaları üzerinde Apple ve Epic Games arasında bira yasal savaşın içine çekildi.

Apple Epic Games’ geliştirici hesabı engellemek için izin mümkün Epik Unreal Engine kullanmasını yaparak Microsoft da dahil olmak üzere oyun yapımcıları için önemli bir darbe olacağını Pazar günü açılan bir bildiride, üst düzey bir Microsoft Mühendisi söyledi.

Oyun motoru Unreal Engine, bir tür, üç boyutlu grafikler oluşturulması için bir çerçeve sağlayan teknolojilerin yaygın olarak kullanılan bir dizi. Destansı bir ücret için teknolojiyi kullanan şirketler için altyapısı lisansları.

“Eğer Unreal Engine iOS veya macOS için oyunlar destekleyemez, Microsoft iOS ve macOS platformlarında müşteriler ve potansiyel müşterilerine terk ya da yeni oyunlar geliştirmek için hazırlarken farklı bir oyun motoru seçimi arasında bir seçim yapmak zorundadır,” Oyun Geliştirici Deneyimler için Kevin Gammill, Microsoft Genel Müdürü bildiriminde dedi.

İOS veya macOS için Unreal Engine geliştirmek ve destek Epik yeteneği Apple’ın kesilmesi oyun kurucular ve oyuncular zarar verecek “diye de ekledi.”

Alternatif oyun motorları ise “çok az” gibi birçok özellik ve aynı işlevselliği ile kullanılabilir, Gammill dedi.

Bildirgede, Epic Apple karşı kendisini-app alımları %30 pay garanti iPhone üreticisi kuralları yerine getiren bir dava bir parçası olarak geldi. Takım ABD Bölge Mahkemesi, Kaliforniya Kuzey Bölgesi için yayınlandı.

Epic Games isabet oyunu Fortnite için bir güncelleştirme kural a göre Apple’ın politikası Test ve Apple App Store’dan oyun kaldırıldıktan sonra dava açtı. Şirket aleyhine Google Play Store üzerinde benzer bir dava açtı.

Fortnite App Store’dan kaldırma ek olarak, Apple Cuma en kısa sürede Unreal Engine gibi bir yazılım oluşturmak için gerekli geliştirme araçları için Epik erişimini kesmekle tehdit etti.

Epik geçici olarak daha tam olarak durum ağırlığında olarak bunu yaparken Apple önlemek için mahkeme istedi. Gammill beyannamesi, geçici rahatlama için Destansı bir harekete destek geldi.

Epik sinema tarihinde bir duruşma Pazartesi günü öğleden sonra yapılacak.

Apple ve Microsoft temsilcileri hemen yorum için istekleri döndürmedi. Apple daha önce Epic kendisi için yarattığı sorun kolayca ve tüm geliştiriciler için geçerli olan karar verdiler yönergelerine uymak için döner bunların uygulaması için bir güncelleme getirmeleri halinde çözülebilir olduğunu “söyledi.”

Destansı göre, Unreal Motoru erişimini keserek etkisi oyun ötesine geçecek.

Mühendislik Nicholas Penwarden, şirketin Başkan Yardımcısı, Pazar günü olan Unreal Engine lisanslı, Otomotiv tasarım yapan en az bir iş de dahil olmak üzere sahip olduğu şirketleri ilgilendiren çok sayıda soruşturma ve alınan ifadeler “olduğunu söyleyerek bir bildiri yayımlandı.

Penwarden özellikle herhangi bir şirket adı, olsa, Destan bu kadar kısa sürede yapmak için onay alamadı diyerek vermedi.

More on this topic

Popular stories