Singapur ile Apple ortakları Apple Watch ile fitness teşvik etmek

Related Articles

Lumi Sağlık nasıl olacağını gösteren bir video görüntüsü.

Apple

Apple Singapur Hükümeti ile vatandaşlar hareketli ve Apple Watch ile daha sağlıklı bir hayat yaşamak yardımcı olmak için çalışıyor.

Hükümet, sağlıklı davranışları meşgul insanlar için finansal ödüller sunuyor, çünkü bu program, Apple dedi, türünün ilk örneğidir.

Sakinleri katılmak için Apple bir saat lazım ve program Ekim ayında App Store’da live gidecek olan LumiHealth isimli bir iPhone uygulaması üzerinden yapılır. Sonra meditasyon gibi aktiviteler için ABD doları 280 380 dolar Singapur Doları tek seferlik ödüller, yürüyüşler, elde aşı gibi yüzme, daha kaliteli uyku, yanı sıra kamu sağlık eylemler kazanmak için kaydolabilir. Bir kez Covid-19 aşısı yapılmış, aşı uygulaması için dürtmek olabilir.

Katılımcılar ayrıca, sağlık sorunları ve doktorlar ve fitness uzmanları tarafından oluşturulan oyunlar için kayıt olabilirsiniz. Verilen görevleri demografik etkenler yaş, cinsiyet, kilo, süper sporcular sadece sağlık ve fitness ile başlarken insanlara karşı rakip olmayacak kadar dayanmaktadır.

Bu Apple Watch ile bu tarz bir programı başlatmak için ilk ülke olarak Singapur işaretleri. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Apple özel sigorta şirketlerinin, böyle Aetna gibi, sağlık izleme girişimleri ile çalışıyor, ama henüz federal hükümet ile herhangi bir düzenleme başlattı.

Singapur evrensel bir sağlık hizmeti sunmaktadır 5.6 milyon vatandaşlarına kamu sigorta programı hastane hizmetlerinden büyük faturaları kapsayan karma bir finansman sistemi ile. Hastalar hala prim ödeme, ortak Sigorta ve co-bazı tıbbi bakım için öder.

Bu Singapur programları insanları daha sağlıklı almak için, teorik olarak satır aşağı maliyet tasarrufu teşvik etmek için yatırım yaptı ilk kez değil. Ülkenin 2019 yılında Ağustos Fitbit ile bir anlaşma duyurdu, sonra da diğer “teknoloji yenilikçiler ile çalışmak ima.”

“Dünyada hepimiz COVİD-19 zorlukları ile ilgili olarak bile, geleceğimize yatırım yapmaya devam etmeliyiz. Heng Swee Keat, Singapur Başbakan Yardımcısı, bir açıklamada ve kendi kişisel sağlık bizim daha iyi bir yatırımdır.” dedi. “Singapur ve Apple arasındaki bu ortaklık Singaporeans sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayacak, ama aynı derecede önemli olan, tüm dünyada insanların sağlığını geliştirmek için değerli bilgiler bulunuyor.

Girişimine öncülük eden Apple Sağlık Myoung Cha, yönetici, şirket, Singapur Hükümeti ile vatandaşlar aslında kullanmak diye bir şey inşa etmek için çalıştığını söyledi. “Apple Watch co-gamification ile Singaporeans sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmek için tasarlanmış ve güç oldu,” CNBC söyledi.

More on this topic

Popular stories