PurpleAir, AirNow, İQAir, Batı ABD’DE önemli

Related Articles

Cuma, 12 Eylül Mor Hava hava kalitesi göster. 11, 2020, wildfire duman kirliliği tehlikeli seviyede ile Batı kıyılarının en gösteriyor.

Ekran görüntüsü

Kayıt-yangın Batı Amerika Birleşik Devletleri üzerinde büyük hasara yol kesiliyor, ayrıca atmosfere duman ve kül büyük miktarda Serbest, Bölge sağlık sorunlarının ekliyorlar.

Portland, Oregon gün için dünyanın en kötü hava kalitesine zarar. Şu anda Vancouver, duman ABD cehenneme gelen boğan Kanada, ikinci oldu. Üçüncü Seattle, San Francisco, Los Angeles, yedinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor.

Öğrenmek için nereye ve dışına çıkmayı güvenli olduğunda, sakinleri hava kalitesi uygulamaları ve web sitelerine akın ediyor AirNow, PurpleAir ve İQAir. Ayrıca evlerine nefes tutmak için bu ve diğer grupların kendi özellikleri üzerinde kirlilik seviyeleri izlemek için yapılmış, hava temizleyicileri ile birlikte hava kalite sensörleri yakalamaya çalışıyorlar.

9 Eylül 2020 tarihinde, Oakland ve San Francisco gökyüzü duman ürkütücü koyu turuncu açık olarak, yaklaşık 600.000 kişi tek bir gün içinde PurpleAir hava kalitesi haritası ziyaret ederek, şirket CNBC ile ortak Google Analytics verilerine göre. Bu ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Kaliforniya’da. Oregon ve Washington’da kullanıcılardan sitesini ziyaret Oregon zarar dan 500 bin kişiyi tahliye etmek için hazırlanmış gibi 9 ve 10 toplayıp, de, vardı.

PurpleAir CEO’SU Adrian Dybwad CNBC söyledi, “insanlar ölçmek ve çok uzaklara seyahat etmek ve temiz hava almak için nereden bulabileceğini duman nerede anlamaya yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. İş de bu tür trajedilerin ortasında yaptığında ama çok garip bir his.”

PurpleAir son haftalarda 1000 sensörleri satılır

2015 yılında kurulan PurpleAir şirket Draper kendi yapan sensörlerden akarsu bu verilerle bir harita oluşturur, Utah, maliyet 279 tanesi arasında 199 $için $olan Genel Müdürlük,.

Şirket tam 12 saat çalışanı-ama bu sezon çift için arıyor, ve 9.000 sensörleri ile ilgili dünya çapında şu anda yüklü kadar, yaklaşık 6000 kadar geçen sene bu zamanlarda vardır, Dybwad dedi. Yaklaşık 1000 sensörleri Yıldırım Kaliforniya’da erken yangın sezonu yol açtı gibi son birkaç hafta içinde satılan edildi.

Harita ücretsizdir ve reklam yok, ve kötü hava dışında olduğunu gösteren basit bir renk kodlu anahtarını sunuyor. Yeşil bir nokta çoğunlukla temiz olduğu anlamına gelir. Hassas gruplar, büyük olasılıkla kırmızı demek herkes etkilenebilir iken 24 saat sonra etkilenen olacağını portakal anlamına gelir. Eğer 24 saatten fazla maruz eğer onlar kötü kestane rengi, koyu mor, acil sıhhat uyarıları uyarıyor.” Tüm nüfus etkilenmiş olması muhtemeldir.” 2020 yangın sezonun en kötü gün, Eylül gibi. 11, west coast en mor-kahverengi noktalar kaplı.

Araç Karmaşık Yangın Aydınlatma LNU alevler 19 Napa, Kaliforniya, ABD Ağustos 2020 eteklerinde her iki tarafta da görüldüğü gibi Interstate 80 boyunca görülür.

Stephen Lam | Reuters

PurpleAir harita üzerinde okumalar ABD Çevre Koruma Ajansı ve NASA da dahil olmak üzere federal kurumlar tarafından yönetilen AirNow sitesinde Ölçümler daha yüksek görülebilir.

Sensörlerimiz, aslında, bir lazer ışınını ve yüzen parçacıkları ile ya da bir ışık demeti aracılığıyla emilir zaman, Kont ve yansımalarını değerlendirmek neden: “Dybwad açıkladı. Daha, ve genellikle yansımaları daha parlak, daha parçacıklar. Sensör varsayar yoğunluğu biraz ölçme, odun dumanına karşı çakıl toz gibi, örneğin ne bağlı olarak kapalı olabilir.”

Ahşap duman partikülleri genellikle santimetre küp başına 1 gram yoğunluğu ve çakıl toz parçacıkları genellikle yoğunluğu santimetre küp başına 2.8 gram olduğunu gösterdiğini belirtti.

Şimdilik, PurpleAir hava kirliliği yoğunluğu genellikle birkaç dakikada kötüleşen veya iyileşen nerede olduğunu insanlara göstermek için hedefliyor ve hava riskli ya da sağlıklı olup olmadığını.

Dybwad “her zaman kılı kırk yarıyordu gerek yok — mor veya çok mor olsun, kirlilik yoğunluğu kötü olduğunu biliyoruz,” dedi. “Diğer şirketler kendi veri gizlemek için deneyin, bu yüzden onu görmek için oturum açmak için ödemek zorunda. Felsefemiz açıklık var.”

Diğer hava kalitesi firmaları soluduğumuz partikül daha hassas ölçümler üzerinde çalışıyoruz.

AclimaSchmidt Ailesi Vakfı , düşünen yatırımcıların Emerson, Kolektif ve diğer ortam, tarafından finanse edilen bir başlangıç parçacıkları ve sera gazları ölçmek, ozon gibi, satın alınan ve düzenleyiciler ve bilim adamları tarafından kullanılan, öncelikle bu hyperlocal hava kalitesi verileri oluşturmak için sensörler üzerinde çalışıyor.

Başlangıç CEO’SU ve kurucusu, Victoria Herzl, sistemleri teknolojileri, lazer tabanlı ve elektrokimyasal sensörleri ve makine öğrenme yazılımı, her bir kutuda laboratuarında bir tür kombine dahil olmak üzere bir karışımı ile çalışmak ” dedi. Sistemleri yakından yeni çevresel bir tehdit karşısında izlenmesi gereken herhangi bir şehir etrafında gezip hangi bir yolcu aracı, geri gitmek için yeterli taşınabilir. Hava kalitesi şehir bloğu bir ucundan diğerine değişir nasıl okumaları üretmek bile.

Başlangıç California Bay Area Hava Kalitesi Yönetimi Bölgesi gibi düzenleyici kurumlar için veri ve sistemleri satıyor. Emisyon azaltma planlama, kirleticiler karşı ve uygulama için Aclima veri kullanırlar. Herzl şirketin New York’ta bir ile 10 milyon sakinleri, çoğunlukla California kapsayan bir alanda hava kalitesi izleme olduğunu söyledi. Önümüzdeki altı ay içinde bu kapsama çift için bekliyor.

Şimdi Batılı devletler, arazi 72.000 km Kare yanmış olan 2019 yılında veya Avustralya orman yangınları, 34 kişinin ölümüne azgın yangınlar gibi önemli çevresel bir olay var, ve yaşam alanlarının dışında milyarlarca hayvan sürdü zaman da AirVisual uygulaması faaliyet gösteren İsviçre hava kalitesi şirket İQAir, hava filtrasyon sistemleri, web sitesi ziyaretleri ve satış sivri görür.

Örneğin, Kuzey Amerika, Zafer Yunus Hammes, için İQAir CEO’SU yangınları California Eyaleti boyunca patlak olarak şirket 17 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında hava kalitesi haritaları ile 1 milyon yeni ziyaretçi kazandı dönüm rekor miktarda yanan CNBC söyledi. Aynı dönemde, Oregon ve iqair.com Washington’da bulunan şehirler için hava kalitesi haritaları için yeni ziyaretçi 18.000 ‘ den fazla %38 bin ve sırasıyla% oranında arttı.

Şirket, dünya çapında hava kalitesi ölçüm, bugün Kuzey Amerika’nın çoğunluğu ile 80.000 fazla sensör var, ve bazı tüm dünyadaki ABD büyükelçilikleri konumlandırılmış.

Zafer Yunus Hammes (CEO) İQAir Kuzey Amerika, Inc.

IQ Air Inc.

İnsanlar gökyüzü duman ile karanlık ve turuncu olduğunda dışarı kaçınmalısınız bu kadar açık olmasına rağmen gökyüzü normal gibi gözükse bile, hava kalitesi sorunları ve ilişkili sağlık riskleri kalır, Hammes kaydetti.

“Çoğu zaman hafife hava kalitesi alıyoruz. Mavi bir gökyüzü ve temiz hava nefes alabilirsin düşüneceksin. Orman yangınları gibi trajik olaylar ön plana hava kalitesi hakkında bir tartışma getirebilir. Ama tüm yıl boyunca tartışma hava kalitesi görünür ve bir konu yapmak istiyoruz.” dedi.

Şirket hava temizleme sistemleri, sadece sensörler satıyor çünkü, odak bazı 2020 yılında hava kalitesini ölçmek ve daha fazla okul, hastane ve endüstriyel ortamlarda havalandırma artırmak yardım için kaymıştır.

Ücretsiz online hava kalitesi haritaları yükselişi hava kirliliği konusunda tüketici bilincinin büyük bir değişimin işaretleri, çevre gazeteci Amy Westervelt göre, iklim değişikliği podcast yaratıcısı Delinmiş. Westervelt hükümet ticari bir sır gibi hava emisyon verileri işlemek için kömür, imalat ve diğer sektörlerde sıkı lobi diyor. Ama yeterince sofistike sensörleri verilen, ve tüketiciler ve açık kaynak gruplardan gelen veriler, Sanayi sonsuza dek soluduğumuz havanın etkisi saklayamayacaktı.

Westervelt “bu ‘airpocalypse’ çevre dezenformasyon son verebilir düşünüyorum,” dedi. “Ben gökyüzü yanıyor zaman bu şekilde mesaj ve kimse evden dışarı çıkamıyor.”

DİKKAT: West Coast orman yangınları en az 15 Kişi ile devam ölü

More on this topic

Popular stories