TikTok anlaşma tehlikeye Çin sıkılaştırır teknoloji ihracatını kontrol eder, raporlar söylüyor

Related Articles

TikTok uygulama simgesini Pazartesi, Ağustos tarihinde Londra, İNGİLTERE, düzenlenen bu fotoğrafta Çin ve ABD ulusal bayrak önünde bir akıllı telefon üzerinde görüntülenen oturur. 3, 2020.

Hollie Adams | Bloomberg | Getty Images

Updated verme kuralı Cumartesi TikTok ABD operasyonlarının satışı tehlikeye atacak, yayınlanan raporlara göre Wall Street Journal ve New York Times.

Haberlere göre, Çin ihracat kontrolü Xinhua haber ajansı, Cumartesi günü kontrollü daha sonra Çin Devlet yayınlanan yorum tarafından teyit TikTok, bir iddia vardır diye bu teknolojiyi birleştirmek için kurallar.

ByteDance muhtemelen Çin hükümetinden onay almak zorunda Pekin uluslararası ticaret Cui Fan, bir profesör, Xinhua söyledi ve şirketin TikTok satışı üzerinde müzakerelerin askıya olabilir önerdi.

TikTok 30 milyar dolarlık 20 milyar dolarlık anlaşma önümüzdeki günlerde onun ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda işlemleri satış açıklayacağını söyledi CNBC Perşembe bildirdi. ByteDance birden fazla şirket, Oracle ve Walmart ve Microsoft ortak bir teklif de dahil olmak üzere gelen teklifleri değerlendiriyor.

TikTok ana şirketi, ByteDance ile ABD hareketleri yasaklamak Başkanı Donald Trump, bu ayın başlarında bir icra emri verdi. Şirketin federal hükümete karşı Pazartesi günü TikTok engellemek için Koz yönetimler’ çabaları üzerine bir dava açtı.

TikTok havadisleri ile ilgili yorumlarınız için hemen mevcut değildi.

More on this topic

Popular stories