Karmaşık akış ile tutuyor nasıl CBS ve NBC’NİN yeni anlaşma gösterir

Related Articles

NBCUniversal ve ViacomCBS NBCUniversal yeni akış hizmeti, Peacock akışı için ViacomCBS kütüphanesinden TV şovları bir dizi ve film veren yeni bir anlaşma var.

Ray Donovan, İlişki, Gizli Patron, Oyun, Herkes Nefret Ediyor Chris, Hollywood gerçek Kocalar, ve daha fazla akış servisi tam 15 Temmuz’da başladığında Peacock akışı için kullanılabilir.

Bu bölümü özel bir anlaşma değil. Söz konusu gösteriler, Peacock arazi diğer ViacomCBS serisi ile birlikte, aynı zamanda kendi ViacomCBS akış hizmetleri, Showtime ve CBS Tüm Erişim de dahil olmak üzere çalışacak. NBCUniversal için ViacomCBS, doğrudan bir rakip, en iyi IP tutacak gibi Star Trek gösterir, CSI, NCIS, ve İyi Eş — akarsu servisi için CBS Tüm Erişim.

(NBCUniversal sahibi olan açıklama: Örneğin, de Vox Medya bir yatırımcı, Verge’ana şirket s.)

Gibi Büyük Kütüphanesi filmleri Godfather üçleme, Eğer Beni Yakalamak, Yetenekli Bay Ripley, Amerikan Güzeli, Vatansever Oyunları, Son Tatil, Ölümcül Cazibe, Firma, ve Bir Subay ve bir Centilmen ayrıca Peacock sınırlı münhasırlık windows 2021, 2022 ve 2023 boyunca çalışacak. “ Bu film sadece Peacock zaman belirli bir süre için çalışacak olsa da, diğer yayın hizmetleri için önce ve sonra hareket, CBS Tüm Erişim veya Netflix gibi anlamına gelir.

Anlaşmaları! Birçok yönden, çok sıkıcılar. “Ne bırakarak” ya da diğer akış hizmeti listeler çok popüler olan Netflix geliyor neden diğer yönlerden geliyorlar. Hizmet akışı bir film ya da gösteriyi izlemek için ihtiyacın olan şey uydurarak bazen sıkıcı bir iştir. Al Godfather üçleme, örneğin: ViacomCBS Üçlemesi birkaç ay Peacock vermeden önce Netflix için lisans ve muhtemelen CBS Tüm Erişim gibi başka bir servise taşımak olabilir. NBCUniversal, Sony ve Warner Bros ile lisans anlaşmaları var, göre Çeşitli.

Akış alanlarda büyük oyuncular: toplam münhasırlık veya lisans iki farklı temel strateji hareket vardır. Apple TV Plus, Amazon Prime Video gibi hizmetleri, ve en önemlisi, Netflix nasıl çalışır eski. Orijinal dizi ve filmleri söz konusu olduğunda, amaç bir yerde her şey koymak ve sadece bu hizmeti sunmaktır. Ben lisans değiller. Şirketler kendi platformlarda mümkün olduğunca çok sayıda teklifleri gibi içerik eklemek için lisanslı olabilir, ama Netflix lisans yüksek değil Garip Şeyler. İnsanlar Netflix gösteri nerede olduğunu merak kalmadı bu stratejinin güzel yönü sadece Netflix oldu.

Netflix, Amazon Prime Video ve Apple TV Ayrıca ViacomCBS, NBCUniversal ve Disney bunu IP yıllardır süren kütüphane yok. İkincisi şirketleri büyük kütüphanelere sahip olduğundan, aynı zamanda kendi özel orijinalleri sunan inşa ederken, ek gelir için diğer kağıtlar için unvanları sayıda lisans yapabilirler. ABC Netflix gösterir Disney lisansı, örneğin, ama Disney Plus seçkin bir oyun olarak en popüler markaları kullanır. Disney Plus başladığından beri, Disney ayrıca (Netflix akarsu olan Marvel Sinematik Evren film Disney için geri özel teklifleri gibi) Ayrıca lisanslı olarak birçok başlık getirmek için çalıştı.

Lisans mantıklı. Yayın hizmetleri çalışan bir şirket kar başlatmak için yıllar lazım pahalı bir iştir. ViacomCBS stratejisinin bir parçası şirket için hiçbir risk “gelir fırsatları bulmak için”, CEO’SU Bob Bakish, akış ve büyük bir bölümü göre. Neden böyle bir şey SpongeBob SquarePants yan Netflix oluyor, ama Nickelodeon popüler şov her geçen sezon CBS’TE Tüm Erişim çalışacak. WarnerMedia da bildirildi her sezon taşımak için ViacomCBS ödenen 500 milyon dolar South Park HBO Max. -Bu bir kazan kazan; ViacomCBS ek gelir elde edebilir, ve Peacock ve HBO Max gibi streaming servisleri abone için popüler şovları ve filmler sunar.

Bu etkilerin tümü nasıl izliyoruz ne izliyoruz. Meslektaşım Chaim Gartenberg benim geçen hafta yazdı, “akış kataloglar önümüzdeki aylarda ve yıllarda kayma ve değişiklik izlemek istediğiniz film haklarına sahip bulmaya devam eden … … olduğu gibi sadece daha zor olacak.”

More on this topic

Popular stories