Minnesota Üniversitesi George Floyd Ölümünden Sonra Minneapolis Polis İle İlişkileri Keser

Related Articles

Minneapolis polis memuru onu boynundan tutturulmuş sonra ölen George Floyd, ölümü çileden, Çarşamba günü Minnesota Üniversitesi Başkanı Joan Gabel okul şehri polis departmanı ile bazı güvenlik düzenlemeleri kesecek dedi.

Üniversite artık Minneapolis Polisi gibi futbol oyunları ve konserler gibi büyük etkinliklerde ekledi uygulanması için sözleşme, Gabel dedi, başına CBS Minnesota. Ve K-9 bomba arama ve diğer özel hizmetler için şehri polis kullanarak sona erecektir.

“Kalplerimiz trajik ölümünün George Floyd karşı Minneapolis Polis Departmanı (MPD) memurların eylemleri yakalama korkunç videoyu izledikten sonra kırık,” Gabel öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri için bir mektup dedi. “Bir topluluk olarak, kapılmış öfke ve üzüntü duyuyoruz. Toplumumuzda birçok bu duyguları paylaşmak değil, aynı zamanda kendi güvenliklerinden tamamen acı ve öfkemi ifade edecek kelime yok biliyorum. Bunu kabul edemeyiz.”

Minnesota Üniversitesi Başkanı Joan Gabel, 2018 futbol oyununda resimde, Minneapolis, POLİS, eylemlerin söyledi:


Hannah Foslien üzerinden Getty Images

Minnesota Üniversitesi Başkanı Joan Gabel, 2018 futbol oyununda resimde, Minneapolis, POLİS, eylemlerin mümkün değil “dedi.

Hareket polis departmanı ile tam bir çekilme değildi, ancak.

“Onları onurlandırmak için değerlerimizi ve bir görevi yerine getirmen gereken sorumlulukların var,” Gabel yazdı. “Doğrudan bizim toplumun güvenliği artırmaya yönelik ortak devriye ve soruşturma veya bu risk altında öğrencilerimizin, öğretim üyesi ve personel araştırmamıza ve koymak isteyenler yakalamak izin ver MPD ile işbirliğimiz sınırlı tutacağız.”

Protestolar ikinci gününde de Floyd, yüz Sokağı’nda boynunda önüne diz çöktü beyaz bir subay olarak tutulan seyirci videoda görülen kelepçeli Siyah bir adamın ölümü üzerine sürdü. Floyd nefes alamadı dedikleri duyuldu. Sonra vefat etti.

Belediye Başkanı polis davranışı kınadı ve dört subay ertesi gün kovuldu. Belediye Başkanı ve protestocular polis suçlamada gerektiğini söylüyorlar.

Gabel mektubu şöyledir:

mektup


Minnesota Üniversitesi

mektup

More on this topic

Popular stories