Başkan Trump Amerika Birleşik Devletleri Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkileri kesecek diyor

Related Articles

Amerika Birleşik Devletleri (WHO) Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkisi sona erer, Başkan Trump basın toplantısında bugün söyledi.

“Çin, Dünya Sağlık Örgütü üzerinde tam kontrole sahip,” Trump dedi. “Onlara ve onlarla meşgul olmalılar reformlar doğrudan ama hareket etmeyi reddettiler açıkladık.”

Trump daha önce vardı dondurulmuş fon KİM için iddia örgüt, Çin baskısına boyun eğdi ve aşırı Corona yayılması hakkında erken bilgi kendilerine güvenen oldu. Ayrıca Seyahat yasakları olan eleştiri ile sorunu aldı.

Hala örgüt ile bağını koparman önemli bir adımdır. Eğer KİM ile bağlarını koparan ABD, küresel halk sağlığı için yıkıcı sonuçları olabilir uzmanlar söylüyorlar. Çabaları için yüz milyonlarca dolar katkıda bulunuyor BİZE. “Büyük etkileri etrafında başını almak çok zor olduğu bu konuşmayı bile inanılmaz,” Georgetown Üniversitesi’nde Küresel Sağlık ve Güvenlik Bilim Merkezi Rebecca Katz, müdürü söyledi Doğa bu hafta.

Eylem de COVİD-19 genel yanıtı bozabilir. KİM küresel kamu sağlığı acil durumlar için merkezi bir koordinasyon organıdır. Şu anda bir uluslararası organizasyon oldu klinik COVİD-19 tedavi edebilir, ve bu soruşturma ilaçlar hastalığın erken yanıt hızlandırmanın önemli olduğunu, Ocak ayında küresel halk sağlığı acil durum ilan etti. Örgüt ayrıca altında varlıklı ülkelerde salgın yanıt destekler.

Dünya çapında yaklaşık 6 milyon kişi virüse yakalanmış ve 360.000 üzerinde öldü.

More on this topic

Popular stories