Sayılarla Corona salgını

Related Articles

Bu hafta resmi olarak 200.000 COVİD-19 ölü sayılır çünkü ABD numaraları üzerinde yaşayan biriyim. Acımasız dönüm noktası “gibi kelimeler, sadece bu bedel karşısında yeterli görünmüyor.

Sayıları değerlidir. Dava sayıları bilim adamları, enfeksiyonun yayılmasını takip etmek. Ölüm gişelerinden şeyler yanlış sağ veya felakete gidiyor nereye politika yapıcılar anlamaya yardımcı olur. Faydacı ediyorlar.

Ayrıca raydan çıkmış bir tren gibi bir şey yapamazlar.

İki ay önce bu sütunda başladığımdan beri, 345,470 fazla kişi dünya çapında COVİD-19 yaşında öldü. Bu ölümlerin 57,993 ABD’de yapıldı.

Aileler ve otobüs için yürürken sokakta onları gören arkadaşlar ve iş arkadaşları ve düşmanları kediler ve köpekler ve insanlar ile 345,470 insanlar, her şey. Gittiler. Masa ve koltuk ve yatak boş. Onları seven insanlar geride bıraktıkları eşyalarını ayırmayı gözlü ve kırmızı. Kaybedilen her insan derin topluluklar halinde keser ve Yeryüzünde yara başka covid daha derin olduğunu içine kazınmış bir yara var.

Bu bahar yaptığım gibi rakamlara bakıldığında, her saat bıraktım, ben. Ama rakamlar baktığımda her Cuma günü Johns Hopkins panohala bir şok oldu. Yalnız olmadığımı biliyorum.

“Şok — Şubat noktadan mevcut ölüm sayıları bizim için yakalar yanıt benim derdim o kelime olacak,” David Celentano, Halk Sağlığı epidemiyoloji bölümü, Johns Hopkins Okul müdürü, söyledi Vox bu hafta.

Şubat ayında, önce BİZE ölümü endişe verici. Şimdi, yaklaşık 800 kişi ülkede hastalıktan her gün ölüyor, ve siren sesleri ve alarm çanları korkunç bir yılın arka plana bulanık var.

Ölüm geldiğinde, 200 bin gibi rakamlar 145,763, ya da 12 ya da öyle sayılar daha trajik. Ama numarasını yuvarlaklığını anlaşılmaz dın sesini sonuna kadar yardımcı oluyor. Mahalleler ve şehirler bizim için ulusal ölenlerin karşılaştırın görseller, gibi Washington Postacımasız yeni interaktif göstervücut vücut ve blok blok tarafından ölüm birim anlamamıza yardımcı olabilir. Diğer ölüm makineleri için karşılaştırmalar eşi görülmemiş bu nasıl hesaba katmak bize yardımcı olabilir.

“Ölü sayısı 67 gün boyunca her gün bir 11 Eylül saldırısı ile eşdeğerdir. Salt Lake City ya da Huntsville, Alabama nüfusu kabaca eşit olduğunu,” Carla K. Johnson yazdı Associated Press.

ABD sınırları dışında düşünme — 985,748 fazla kişi bu hastalıktan öldü. Var 74 farklı ülkeler ve bölgeler bu sayı fazla nüfusa sahip dünya çapında daha küçük.

İnsanların bir ulusun değer kaybı ile güreş içimizden herhangi biri bu sene ile mücadele dedik bir şey değildir. Hiç salgını ortak bilince Ocak ayında kükredi beri her ölüm, her durumda, çok fazla demektir.

Bu numaralar her hafta konuştuğumuz tüm bilim bağlıdır araştırmacılar bu hastalığı araştırmak için kullandığı verileri sağlar. Ama bu rakamlara tırmanması da bu araştırmanın arkasında acil bir motivasyon kaynağıdır. Araştırmacılar, bir aşı ya da tedavi bulmak için, ya da virüs aramızda nasıl hareket ettiğini anlamaya çalışıyoruz olup olmadığını, ya da vücudumuzun nasıl mahvediyor — amaç aynıdır. Kimse bu sayıları aşağı gitmesine neden olabilir — ama hala devam tutmak için mümkündür.

Başka bu hafta neler olduğuna bakalım.

Araştırma

Çocuk ölümleri covid bağlı-19 derece düşük kalması, ay ABD salgın haline
Amerika Birleşik Devletleri’nde COVİD-19 ölü sayısı dünyanın en yüksek kalırken, 20 yaşından küçük insanlar için kaza oranı inanılmaz derecede düşük kaldı. Uzmanlar hala hastalığın genç insanları nasıl etkilediğini anlamaya çalışıyor.
(Lenny Bernstein/Washington Post)

Bu COVİD Temel Ders-19 Kalp Tartışması
-19 kalbine yapabilir COVİD hasar biraz anlayış içine koymak çaba olmuştur. Birçok çalışma veri bir sel onları içine daldığınız gibi dökülür laboratuvarları dışında, ama bir kalp tartışmada fazla sonuca ulaşmak DIŞINDA kalır. Üzerinden at AtlantikEd Yong neden anlatılır ve “salgın hastalıklar, daha geniş olarak, daha garip hissediyorum bulur.”
(Ed Yong/Atlantik)

Gerçekten ne uçaklarda Corona Şanzıman Hakkında Bize İki Yeni Çalışmalar Mı?
Bu Corona şanzıman uçakları üzerinde görünen iki vaka çalışmaları arkasında bazı sınırlamaları iyi bir arıza var.
(Jane C. Hu/Slate)

Geliştirme

Johnson & Johnson Tek Doz Corona Aşısı için Faz 3 Deneme Başlar
ABD’de aşı bu hafta, Johnson & Johnson, büyük ölçekli denemeler başlamıştır. Diğer adayların çoğundan farklı olarak, bu sadece tek bir doz gerektiren için tasarlanmıştır — potansiyel olarak yapmak dağıtmak için kolaydır. Farklı bir şirket, Novavax, ayrıca bu hafta üçüncü evre denemelerinde girilen İNGİLTERE’DE.
(Elliot Hannon/Slate)

Kaplumbağa buraya gel: bir Covid yarışında-19 aşısı, yavaş başlayanlar hala kazanmak olabilir
At STAT diğer aşı bazı adaylar üzerinde iyi bir gelişme var. İlaç şirketlerinden Merck ve Sanofi hem daha yavaş ve sistemli bir şekilde hareket ediyor, ama hala bir aşı yolunda çok fazla ilerleme var.
(Helen Branswell/STAT)

Çocuklar için Covid-19 Aşısı 2021 düşmeden Önce Ulaşması Değil
Aşı geliştirme ileri iter gibi, bir grup oldukça denemeler BİZE — çocuklar devam aşının herhangi bir temsil değildir. “Aşı geliştiriciler sadece çocuklar minyatür yetişkinler değildir hevesle farkındayız.” Carl Zimmer, şunları yazıyor The New York Times. Çocuklar için güvenli ve etkili bir aşı oluşturma olasılığı ve daha çok zaman, daha çok çalışma gerektirir.
(Carl Zimmer/New York Times)

156 ülke bir Covid-19 aşısı için tasarlıyor. Ancak, ABD ve Çin.
Aşı nasıl sonunda iyi bir aday varken dağıtılmış olacak? Üretim ve sevkiyat sorunları bir yana, çok büyük siyasi bir girişim olacak. Aşı dağıtım Uluslararası İlişkiler tarafına bir göz için, Covax, gelecek yılın sonuna kadar dozlarda dünya çapında milyarlarca dağıtmak için amaçlayan bir girişim kadar okuyun.
(Julia Belluz/Vox)

Bir COVİD önlenmesi-19 aşı krizi dikkatli iletişim alacak
Çalışmak için bir aşı için, insanlar onu almak için istekli olmak zorunda. Verge’s Nicole Wetsman aşı ciddi bir araştırmacı ile ilgili konuştu bu aşı ve endişelendiren halk sağlığı uzmanları üstesinden gelmek zorunda kalacaktır. (Benzer bir konu hakkında daha uzman bir görüş için, Maggie Koerth check out `Nasıl BİR COVİD güvenebilirsiniz Bilmek-19 Aşısı` de Beş Otuz Sekiz.)
(Nicole Wetsman/Verge)

Bakış açıları

Kodu: Nasıl bir genetik bilimi gizli Corona salgını ortaya çıkarmak yardım
Bu derin araştırmacılar Postville, Iowa et paketleme fabrikasında tek bir salgın ortaya nasıl içine dalıyor bu harika bir özellik.
(Sarah Kaplan, Desmond Butler, Juliet Eilperin, Chris Mooney ve Luis Velarde/Washington Post)

Sayıları daha fazla

İyileşme sürecin pozitif olan dünya çapında 32,397,479 fazla olan insanlar için, düzgün olabilir.

ABD’de bu dünya çapında — 203,549 ölen 985,748 insanların aileleri ve arkadaşları için sevdiklerinize unutulmuş değildir.

Kendine iyi bak, herkes.

More on this topic

Popular stories