Kişisel Finans Corona salgını nasıl ele alınır?

Related Articles

Küresel piyasa hareketlerinin farkında olmak için dünya haberlerini izlemeye devam edin. Birçok Amerikalı Amerika Birleşik Devletleri dışında haber dikkat yok, ama küresel değişikliklerden etkilenebilir yatırımları olanlar daha geniş bir görünüm almak gerekir. Dünyayı bilmek, stratejinizde ince ayar yapmanıza ve eğitimli piyasa tahminleri yapmanıza yardımcı olur.

Bu yöntem, bazı her ay kaydetmek için bir gereklilik yapar. Bu yaklaşım yakın gelecekte özel bir durum gibi bir şey için idealdir.

Bu ayrıntılı plana sahip olmak sizin için de bir motive edici olacaktır, çünkü aşırı harcamayı önlemek için çok çalışmanızı sağlar.

Hayatınızda yapacağınız en büyük iki yatırım eviniz ve otomobilinizdir. Bu şeyler üzerinde ödemeler ve faiz oranları muhtemelen ne kadar aylık harcamak büyük bir kısmı olacak. Aylık ödemenizi artırarak ödediğiniz faiz miktarını azaltmak için ek ödeme yapmayı düşünebilirsiniz.

Eğer kredi onarmak için çalışırken kredi puanı bir düşüş görmek kesinlikle mümkündür. Bu yanlış bir şey yaptığın anlamına gelmez. Kaliteli bilgi eklemeye devam ettikçe kredi puanınız artacaktır.

İyi bir sigorta poliçesi ile kişisel mali yardım. Herkes bir noktada hasta olacak. Bu, kaliteli sağlık sigortası poliçesi olması hayati önem taşır. Hastane ve tıbbi faturaları birkaç gün için yirmi bin dolar veya daha fazla 20.000 dolara kadar tırmanabilir! Eğer sigortanız yoksa bu mali durumunuzu silip süpürebilir ve sizi bir yığın borçla bırakabilir.

Mali durumunuzda bir güvenlik önlemi istiyorsanız, yüksek getirili bir tasarruf hesabı açın ve içine para yatırmaya devam edin. Elinizde yeterli tasarruf olması, kredi kartlarınızı kullanmak veya acil bir durumda kredi almak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir finansal istikrarın anahtarıdır. Her ay çok katkıda bulunmak mümkün olmasa bile, her ay çok koymak mümkün olmayabilir.

Ayrıca sevkiyat komşuları için kendi öğeleri eklemek için sunarak satış tüm mahalle ekleyebilirsiniz. Yaratıcı bir garaj satışı sırasında istediğiniz kadar girişimci olabilirsiniz!

Restoranlar veya fast food eklemlerdaha az yemek para bir ton tasarruf ve daha iyi kişisel mali teşvik edebilir. Evde yemek hazırlayarak çok para kazandıracak.

Ücretsiz bir ücretsiz çek hesabı alın.

Aracınız hayatınızda yapmak zorunda en önemli alımları biridir. Bazen sınıflandırılmış reklam sitelerinde harika fırsatlar bulabilirsiniz.

Onlar gecikmiş önce faturaları ödemek için emin olun. Onlara geç ödeme kredizarar verebilir. Ayrıca muhtemelen daha fazla para mal olacak, geç ücretleri ile vurmak alacak. Faturalarınızı zamanında ödemek paranızı akıllıca kontrol altına almanıza ve pahalı ücretlerden ve komplikasyonlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Sizin yararınıza sunulan esnek harcama hesapları kullanmalısınız. Esnek harcama hesapları tıbbi maliyetleri ve kreş faturalarını karşılamak için harika olabilir. Bu hesaplar, bu giderleri ödemek için alır önce yan biraz para koymak sağlar. Ancak, bir vergi profesyonel ilk danışmak için en iyisidir, bir içine girmeden önce bir muhasebeci açıklama aramak için en iyisidir.

Finans sektöründe deneyimi olan bir arkadaşınız veya aile üyesiile konuşarak paranızı tartışmanızı yararlı bulabilirsiniz. Bir mali meslekte kimse bilmiyorsa, iyi bir yedek özellikle kendi mali ile iyi bir arkadaş veya aile üyesidir.

Tüm önemli belgeleri etkin bir dosyada saklayın. Makbuzlar veya sigorta belgeleri gibi tüm önemli belgelerinizi tek bir dosyada saklayın, böylece kolayca bulabilirsiniz.

Sahip olduğun tüm borçlar kötü bir borç değil. Gayrimenkul iyi borçlar olabilir. Gayrimenkul iyi çünkü, ve kısa vadede, faiz düşülebilir. Kolej de genellikle “iyi” borç olarak kabul edilebilir. Öğrenci kredileri faiz oranlarını yönetmek kolaydır ve öğrenciler okullarını tamamlayana kadar ödeme gerektirmez.

Kredi raporunuzu gözden geçirmeyi alışkanlık haline getirin. Hiçbir ücret ödemeden kredi raporunu kontrol etmek için çeşitli ücretsiz seçenekler vardır.

Eğer giderleri takip etmek için takip para tutmak emin olun.

Mali işlerini düzene sokmak için asla çok erken değil.

Finansal yolda geri almak için yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Mevcut durumunuzu düzeltmek için geleceğinizi kurcalarsanız, daha sonra pişman olursunuz.

Kredi puanınızı düşüren yanlış veya beklenmeyen bilgileri bulmak nadir değildir.

Bu imkansız gelebilir, ama bir ev satın alma uzun vadede para kaydedebilirsiniz. Evet, her ay ipotek ve faturaları ödemek zorunda olacak; ancak, ama sonunda ev tam olarak ödenecektir. Kiralamak sizi asla sahip olamayacağım bir şeye para harcamaya zorlar.

Tasarruf mağaza alışveriş sadece düşük gelirli insanlar için değildir. Eğer kitap gibi şeyler büyük fırsatlar bir sürü bulabilirsiniz, yerel bir tasarruf mağazasında bulabilirsiniz büyük mobilya ve kitap kullanın. En iyi çeşitliliği bulmak böylece erken alışveriş deneyin.

More on this topic

Popular stories