Pazar Bugün CANLI | Sensex, Nifty, BSE, NSE, Hisse Senedi Fiyatları, Borsa Haberleri Güncellemeleri 27 Mayıs

Related Articles

Piyasa Haberleri Bugün Paylaş | Sensex, Nifty, Hisse Fiyatları CANLI: İç piyasa hisse senedi gösterge endeksleri BSE Sensex ve Nifty 50 tüm açılış kazançlarından vazgeçti ve Çarşamba günü negatif çıktı. 30 hisse Sensex 55 puan veya% 0,18 değer kaybederek 30,554,04 seviyesine geriledi.

Titan Company, şirketlere COVID -19 salgını nedeniyle çeşitli faaliyetlere uygulanan kilitlenme ve kısıtlamaların şirketin tüm işlerine zorluklar getirdiğini bildirirken üst düzey bir gecikmeydi. Bunu M&M, Asian Paints, UltraTech Cement, ITC ve Maruti Suzuki takip etti. Öte yandan, Kotak Mahindra Bank Salı günü borç veren en iyi Sensex kazananı oldu. ICICI Bank, Hero MotoCorp, Tata Steel, HDFC Bank ve Axis Bank endekste diğer kazananlar arasında yer aldı.

Sektörel endekslerin çoğu pozitif bölgede işlem görüyordu. Nifty Bank endeksi Kotak Mahindra Bank, ICICI Bank, Axis Bank ve Bandhan Bank’taki kazançlarla yüzde 1’in üzerinde yükseldi. Nifty FMCG endeksi Emami, Godrej Industries ve ITC tarafından yüzde 0.65 oranında düştü.

Bağımsızlıktan bu yana Hindistan’ın dördüncü resesyonu, liberalleşmeden bu yana ilk ve belki de en kötüsü burada, CRISIL Salı günü yaptığı açıklamada, ekonominin koronavirüs kilitlenmesi nedeniyle mevcut mali yılda yüzde 5 küçüleceğini öngördüğünü söyledi. Hindistan’ın GSYİH’sı değerlendirmesinde, ilk çeyrekte (Nisan – Haziran 2020) yüzde 25 gibi şaşırtıcı bir daralma yaşanacak.

More on this topic

Popular stories