Minik Kalplere Büyük Umutlar projesi tamamlandı

Related Articles

Minik Kalplere Büyük Umutlar projesi tamamlandı

(Fotoğraflı)

GÜMÜŞHANE (İHA) – İstanbul’dan bin 100 kilometre uzaklıktaki Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinin Süme Mahallesi’ndeki okulda yenileme çalışması yapan, okulda okuyan 115 öğrencinin ihtiyaçlarını gideren İstanbul Işık Üniversitesi Trabzonspor Taraftar Kulübü (Üni-TS) öğrencilerinin ‘Minik Kalplere Büyük Umutlar 2’ projesi tamamlandı.
Geçtiğimiz Perşembe günü okula gelerek gece gündüz çalışan kulüp üyesi 35 öğrenci, okulun sınıflarını boyadılar ve çeşitli tadilat işlerini yaptı.
Tadilat işlerinin tamamlanmasının ardından okul bahçesinde düzenlenen törene Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut, projeye maddi destek sağlayan işadamı Aytekin Karahan, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“Buna benzer etkinlikleri Gümüşhane Üniversitesi’nden de bekliyoruz”
Törende yaptığı konuşmada, devletin kamu hizmetlerini ve büyük yatırımları yerine getirirken her alana yetişemediğini dile getiren Vali Memiş, “Siz değerli kardeşlerimiz gibi sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar, gönüllü kuruluşlar, bizim eksiklerimizi tamamlamaya gayret ediyorlar. Bu hakikaten çok büyük takdire şayan bir iştir. Böyle güzel bir amaca vesile olmak, belki de hayatlarında hiç unutamayacakları güzel bir hatıra olacak. Bu konuda ne söylesek azdır. Buna benzer etkinlikleri Gümüşhane Üniversitesi’nden de bekliyoruz” dedi.

“Bu hizmetin karşılığının vatan sevgisi, millet sevgisi ve bayrak sevgisi”
Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ise Işık Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederek, böyle bir hizmetin maddi karşılığının olamayacağını söyledi. Bu hizmetin karşılığının vatan sevgisi, millet sevgisi ve bayrak sevgisi olduğunu ifade eden Pektaş “Geçmişte Gümüşhane’mizden göçün başta gelen nedenlerinden bir tanesi de eğitimin yetersizliğiydi. Buna sağlık ve ulaşımı da ekleyebiliriz. Allah’a şükürler olsun bugün çok iyi noktaya geldik. Yıllar önce yapılan Gümüşhane-Tirebolu Karayolu bugün yetersiz kalıyor. Bu nedenle genişletme çalışması ile ilgili proje çalışmamız tamamlandı. Tirebolu’dan Kürtün’e kadar 40 tane tünel yapacağız. Bunların toplam uzunluğu 20 kilometre olacak. Virajlar kalkacak, mesafe de yarım saat kısalacak. Bütün bunlar devletimizin gönderdiği ödeneklerle yapılıyor. Tüm bu çalışmalarımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız içindir. Bizlerden sonra onlar yönetime gelecekler. Vali olacaklar, milletvekili olacaklar, yönetici olacaklar. Devletimiz her imkanı sağlıyor, çocuklarımız da daha çok çalışacaklar. Daha güçlü olacağız ki, hiç kimde dönüp ülkemize yan bakamayacaktır. Üniversiteli öğrenci kardeşlerimizin yapmış olduğu bu hizmeti çok önemsiyorum, kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Işık Üniversitesi’nin gönülleri birbirinden güzel, kendileri güzel değerli öğrencileri, bizlerin gönüllerine dokundular”
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek de üniversitelerin tek amacının çocukların, gençlerin kazandıkları alanlarla ilgili eğitim-öğretim olmadığını vurgulayarak, “Kazandıkları alanlarla ilgili eğitim-öğretim dışında üniversiteler gençleri hayata hazırlar. Işık Üniversitesi’nin gönülleri birbirinden güzel, kendileri güzel değerli öğrencileri, bizlerin gönüllerine dokundular. Yaşıtları zamanlarını eğlencelerle geçirirken, kalktılar dört aylık bir proje kapsamında Gümüşhane’mize gelerek bir okulumuzun ihtiyaçlarını giderme gayreti içerisinde oldular. Her birini ayrı ayrı kutluyorum. Ben inanıyorum ki, bu gençlerimiz kendi alanlarında çok başarılı, gelecekte de başarılı olacaklar. Sosyal sorumluluk projeleri bir taraftan gençlerimizin üretken olmalarını, diğer taraftan topluma fayda sağlayacak projelere yol açar. Bir diğer taraftan da başarılarına katkı sağlar. Bu gençlerimizin bir katkısı da burada bulunan minik yavrularımıza olacaktır. Şu proje ile minik yavrularımıza model oldular. Gelecekte abi ve ablaları gibi bu minik yavrularımız da bu anı hatırlayacak, onlar da sosyal projelerde görev alacaklardır” dedi.

“Bu gerçekten bir gönül işi”
Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya da yaptığı konuşmada, Özkürtün’ün doğa harikası bir yer olduğunu vurgulayarak, “Süme Mahallesi, renk renk çiçek açan bir mahalledir. Bugün bu güzelliklerimize daha da bir renk katıldı. Rengimize renk kattığınız için herkese teşekkür ediyorum. Bin 100 kilometreden kalkıp beldemizin bu okuluna kalkıp gelen üniversiteli kardeşlerime beldem adına teşekkürü bir borç biliyorum. Bu gerçekten bir gönül işi. Ben belediye başkanlığını gönül işi olarak yapıyorum, öğrenci kardeşlerim de bu işli gönül işi olarak yapıyorlar. Ben kendileriyle bir başka projelerde de buluşmak istiyorum” diye konuştu

“Türkiye’nin her yerine hep beraber gideceğiz inşallah”
Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut ise yaklaşık 196 üniversitenin 78’inde tanesinde ÜNİ-TS kurduklarını belirterek, “Bunun emeğini veren bu kardeşlerimiz. Bunların hepsi de Trabzonlu değil. Bunların hepsi ayrı ayrı illerden geldiler burada, ve bundan öncede bunların hedefinin amacının ne olduğunu yarının Türkiye’sine hakikaten bilgi, birikim cv si olan gençlerimizi vatanını, bayrağını, kuranını seven insanlar elde edebilmek için bu yola girdik. Bu çocukların hepsi üniversitelerde okuyor. Emin olun kendi evlerinde anne, babaları bunları söylese yaptıramazsın. Bu gönül işi, şevk işi, aşk işi. Bunların hiçbirinin bir yerde ne bir makam, ne bir koltuk sevdası var. Biz Diyarbakır’a, Elâzığ’a, Musa, Bingöl’e gittik. Türkiye’nin her yerine hep beraber gideceğiz inşallah” dedi.
Projeye maddi destek sağlayan İşadamı Aytekin Karahan ise, “Gümüşhane Kürtünlü olmam vesilesi ile bu proje benim için özel bir projeydi. Arkadaşlarımız gerçekten çok güzel işler yapıyorlar. Türkiye’nin 4 bir tarafındaki üniversitedeki ÜNİ TS üyesi diğer arkadaşlarımızda aynı sorumluluk bilinciyle bundan sonra Türkiye genelinde daha güzel projeler üreteceklerini düşünüyorum. Bizlerde onlara abilik yaparak, desteklerimizi esirgemeyerek onların yanında olacağımızı ümit ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Memiş ve beraberindekiler, tadilatı tamamlanan okulun açılış kurdelesini keserek, sınıfları incelediler.
(RE-ÖS-Y)

More on this topic

Popular stories