Bir COVİD önlenmesi-19 aşı krizi dikkatli iletişim alacak

Related Articles

Başkan Donald Trump’ın acımasız konuşma bu COVİD müdahale hakkında-19 aşısı onay süreci aşılama bir kriz için sahne ayarı vardır. Aşı onaylandı önce bile, halk sağlığı uzmanları varsayımsal bir aşı düşer güven olarak izliyor ve zaten halkın güvenini geri kazanmak için nasıl anlamaya çalışıyorlar.

Aşı olacağını Mayıs ayında, insanların yüzde 72’si, dedi, bir göre Pew Araştırma Merkezi anket. Onlar Eylül ayında, insanların sadece yarısı. ” dedi. O damla kısmen hala kanıtlanmamış aşılar etrafında dönen dramı ile tahrik. Normalde fazla dikkat çekmeyeceğini veri ve çalışma protokolleri yoğun bir inceleme yapılır.

Korkuyorlar şimdi, normalde aşılar ile rahat soylenir. Süreç, politika, bilim değil tarafından tahrik ediliyor sanıyorlar. Ya da çalıştığı Trump yönetimi, güvenli olduğunu göstermek için yeterince test var önce federal kurumlar bir aşı yetkilendirmek için baskı yapıyor endişeleniyorlar.

Yine eski günlerdeki gibi, ve aşı geliştirme hala devam ediyor. En azından şimdiye kadar gerektiği gibi gelişiyor — gibi görünüyor — ve hala denemeler gelen ilk veriler ilaç firmaları tarafından piyasaya çıktıktan sonra neler olabileceğini söylemek için çok erken. Ama kapalı bir aşı önce güven düşüşü hala kamu sağlığı uzmanları endişelerini kullanılabilir. Bir aşı eğer bunu yapmazsanız onlar insanları korumak için mümkün olmayacaktır. Eğer çok fazla kişi reddederse, nüfus sürü dokunulmazlık inşa etmek mümkün olmayacaktır.

Neyse ki, büyük olasılıkla aşı yetki ve çoğu insan aslında bir aşı almak için seçeneğine sahip olacak zamanı arasında uzun bir gecikme olacak. Uzmanlar, verileri analiz etmek için oda verir ve aşı duraksama okuyan Hemşirelik Pennsylvania Okulu Üniversitesi Melanie Kornides, yardımcı doçent, eğer garanti kapsamında ise, bu korkuları biraz hafifletmek, diyor. Muhtemelen kızamık aşısı korkan ebeveynler nasıl ele aldıkları benzer bir tepki verecekler. “Halkın endişelerini gidermek için, aşı ve yararları hakkında konuşmalıyız,” dedi Verge.

Bu röportaj hafifçe açıklık getirmek için düzenlendi.

Nasıl garanti kapsamında siyasi amaçlı bir itip bu korkular çok hızlı bir aşı ortaya çıkarmak için vardır?

Güvenliğini ve etkinliğini test bitmiş değil çünkü bir aşı henüz ortaya çıkmış değil hatırlamak gerektiğini düşünüyorum, ve bu. Eğer insanlar belki de çok hızlı rüşvetle olmak konusunda endişeleriniz varsa, bu hiç bir aşısı yok çünkü henüz oynadı dışarı çıkmadı. Bilim adamları ve ilaç firmaları mümkün olduğunca çabuk çok tehlikeli ve ölümcül bir salgına son vermek istemekle, etkinlik ve güvenlik testi dengeleme doğru yaklaşımı olan iletişim emin olabiliriz diye düşünüyorum.

Bir COVİD etrafında duraksama çocuk aşıları çapında-19 aşısı ve duraksama, kızamık aşısı arasında bir fark var mı?

Aslında COVİD etrafında çocuk aşıları yaklaşık-19 aşısı normal aşı tereddütüm gördüğümüz tereddütüm arasında bir çok benzerlik var bence. İnsanlar COVİD hakkında sosyal medya-19 aşısı hakkında söylediği şeylere bakıyorum, insanlar çocukluk aşı hakkında ifade etme eğilimi aynı şeyler görüyoruz. O bilinmeyen, uzun süreli yan etkileri konusunda endişeler etkili değil ya da bu endişe vardır. Ticari kar üzerinden ya da hükümet daha iyi görünmesi için itti olduğunu endişeleri vardır. Ve bir ölçüde, çocukluk aşıları ile doğal bağışıklık daha güvenli ve daha iyi olabileceği inancı görüyoruz, ve çok COVİD aşı ile bu biraz görüyoruz.

Bu çok daha yaygın olduğunu, ancak büyük bir fark var. Birçok kişi normalde aşı ve aşı normal olarak kabul ettiklerini söylüyor, ama hakkında bazı endişeleri var bu aşı.

Genellikle aşılar ile rahat insanlar bir inat zaman önce benzer şeyler gördük.

Bu daha önce araştırmamı gerçekten HPV aşısı etrafında duraksama üzerinde duruldu. Çünkü, COVİD aşıları gibi, HPV için çocukları aşılamak için tercih eden bir çok anne-baba değil, anti-vaxxers gerçekten benziyor. Belki de HPV aşısı diye iyice test edilmemiş, ya da ciddiye alındığını olumsuz yan etkileri olduğunu söylüyor İnstagram veya Twitter’da bir şey gördüm bu endişeleri olduğunu söylüyorlar. Tereddüt eden bu aileler, ama genel olarak vaxxers anti değildir olsun.

Varsayımsal bir COVİD-19 aşısı HPV aşı ile bu endişeleri aşmak için kullandığımız stratejileri olacak? Aşı keskin bir anti-biriyle konuşmak istediğiniz şekilde farklıdır?

Genel olarak, sadece aşılama pro-aşı kampı için harekete geçmek tehlikeli olan çok güçlü inançları olan birini ikna etmek çok zordur. Ebeveynler ve çocuklar ile yaptığımız herkes çocuğunu önemsiyor ve çocukları için en iyi olanı istiyor fikrine itiraz etmeye çalışırdık. Açıklayan ya da bunu bu çocukluk hastalıkları artık görmüyoruz bile, çok tehlikeli olduklarını anlamalarını sağlamak ve çok ölümcül.

Önemli şey, size bilgi veren kişi olan güveni olduğunu gösteren pek çok çalışma var. COVİD-19, önemli olacak ne sağlık personeli çok iyi aşı güvenliği ve etkinliği ve önemi iletişim konusunda eğitim verildi emin olduğunu düşünüyorum. Uzun bir yol gidiyor işte.

Eğer bir COVİD-19 aşısı gidemezler ki, insanların çoğu, aşı ile normalde sorun varsa, bu daha kolay aslında almaları gereken bu insanlara bir hale getirdi?

Kesinlikle. Çok iyi aşı güvenliği ve etkinliği medya aracılığıyla, ilaç şirketleri ile, ve sonra da sağlık personeli iletilen nasıl bağlı olacak. İğne ve aşı gidemezler diyorsun bir sürü insan üzerinde taşır taşır ama bu işimizi iyi yaptığımızı varsayarak düşünüyorum.

Eğer en kötü durum senaryosu, eğer oluyor — bir aşı aslında verileri güvende hissederek bilim adamları olmadan yetkili alma ve neler olabileceğini olumsuz yan etkileri nelerdir?

Kesinlikle zarar olacağını düşünüyorum. Aşılar ilk güvenlik veri önerdi kadar güvenli değildi, çünkü onlar piyasadan çekildi örnekleri aldık. Bu durumda olumsuz sonuçlar sayısı küçüktür, ama bir nüfus düzeyinde, bunu önlemek için istediğiniz, bu çoğu zaman böyledir.

İdeal olarak, umarım, aynı anda birkaç aşı olacak — Eğer çekilecek olursa, diğerleri de güvenli ve etkili olmaya devam edecektir.

More on this topic

Popular stories