DOJ düzeni Amazon çalışanları rüşvet için altı kişi ücretleri

Related Articles

Bir işçi Baltimore’da Amazon karşılama merkezi 30, Maryland, ABD, Nisan 2019’da teslimi için bir kutu oluşturur.

Clodagh Kilcoyne | Reuters

Cuma günü Adalet Bakanlığı sanık şirket online pazar üzerinde “haksız bir avantaj” kazanmak için Amazon çalışanları ve müteahhitleri rüşvet düzeni katılan altı kişiler.

Federal savcılar bu yana 2017, bireyler rüşvet ve dolandırıcılık taraf tüccar Amazon pazarda mal satan üçüncü yararı için kullanılır. iddia Bazı durumlarda, bireyler Amazon çalışanları ile güvenli olarak işaretlenmiş olmuştu askıya ürünler eski haline getirmeye çalıştı, iddianameye göre.

İddiaya göre üçüncü Amazon’un iç algoritmaları hakkında bilgi için taraf satıcıların rakip olarak ayrıcalıklı erişim hakkında değerli bilgiler için Amazon çalışanlarına rüşvet vermek dışında danışmanları tarafından karmaşık, koordineli bir çaba açıklar. Ayrıca Amazon’un kendi kurallarını ihlal, yasak kategoride ürün satan gibi avantajlara erişim için Amazon çalışanları rüşvet vermişler.

Bu kişiler, iddiaya göre, ev eşyaları, tüketici elektroniği ve diyet takviyeleri de dahil olmak üzere çeşitli mal satan üçüncü taraf satıcılar için danışman olarak görev yaptı. Bireylerin birkaç sadece danışman olarak hizmet değil, aynı zamanda üçüncü olarak satılan ürünler-Amazon taraf satıcılar.

İddia edilen komplo sonucu, bireylerin değer 100 milyon dolardan fazla olan üçüncü taraf satıcı hesapları için haksız rekabet avantajları güvenli, ADALET Bakanlığı göre.

Üçüncü taraf satıcıların milyonlarca ev sahipliği yapan Amazon Bu büyüyen pazarda, şimdi hesapları için yaklaşık 60% şirketin e-ticaret satış. Pazar Amazon rekor gelir getirmek yardımcı oldu, bir yandan da sahte, güvensiz barındıran ve mal doldu bile. Şirket, yılda milyonlarca dolar yüzlerce ürünlerin güvenli ve uyumlu olduğundan emin olmak için yatırım açıkladı.

Dolandırıcılık için Amazon bir yer yok “Amazon açıklamada CNBC söyledi.” Yerde satıcılar ya da çalışanları, araştırmak ve yasak faaliyetleri durdurmak ve ekipler tarafından şüpheli davranışları tespit sistemleri olan şirket ekledi.

Amazon iddia edilen rüşvet düzeni katılan çalışanları işten olup olmadığı belli değil.

“Şimdi eski çalışanları, bu sınırlı grup eylemleri ile özellikle hayal kırıklığına uğradık ve adalet ile iç içe olduklarını ve kötü oyuncuları getirmek için kolluk işbirliği ve destek için teşekkür ederiz,” Amazon ekledi.

ADALET Bakanlığı tarafından tahsil altı bireyler Ephraim Rosenberg, 45, Brooklyn, New York sakini; Joseph Nilsen, 31, ve Kristen Leccese, 32, New York, New York; Hadis Nuhanoviç, 30, Miami, Gürcistan; Rohit Kadimessty, 27, Northridge, Kaliforniya; ve Nishad Kunju, 31, Hyderabad, Hindistan vardır.

Her yetki, Tel dolandırıcılık ve tel sahtekarlık için komplo olmadan korumalı bir bilgisayara erişmek için ticari rüşvet, komplo işlemek için bir iletişim tesis kullanımı için komplo ile tahsil ediyorlar.

Tel dolandırıcılık ve tel sahtekarlık için komplo 20 yıl hapis maksimum cümle dururken, ticari rüşvet işlemek için bir iletişim tesis kullanımı ve korumalı bir bilgisayara erişmek için komplo beş yıl hapis maksimum cümle taşır.

Rüşvet geri askıya alınan hesaplar, ürünler getirmek için

Bireyler iddiaya göre Amazon büyüyen bir şirket Kampüsü nerede Hyderabad, satıcı destek görevlisi olarak çalışan en az 10 farklı Amazon çalışanları ve müteahhitleri, Kunju dahil olmak üzere, için rüşvet vermiş. Amazon istihdam ederken, iddiaya göre rüşvet kabul ettikten sonra, Kunju olan “istihdam ve ödenen eski arkadaşları için rüşvet veriyor sırasında üçüncü taraf satıcı için dışarıdan bir danışman oldu,” DOJ ” dedi.

Bu rüşvet karşılığında, “bozuk” çalışanları ve müteahhit iddiaya göre Amazon pazarda üçüncü taraf satıcı hesapları ve ürün listeleri, diyet takviyeleri nedeniyle tüketici güvenliği şikayet, yanıcı ve tüketim malları fikri mülkiyet ihlalleri için bayraklı olarak tespit edildiğini Ev Elektroniği askıya dahil olmak üzere askıya geri alması için yardım etti.

Amazon çalışanları el ile askıya alınan hesaplar ve ürün listelerini yeniden, ve tüccarlar tarafından, bazı durumlarda gönderilen ve “temelsiz ve sahte” Yargıtay, çalışanların kendileri tarafından hazırlanan onaylı, iddianameye göre.

Üçüncü karşı çalışanları da “kolaylaştırılmış hesaplarını askıya alarak ve onların gelirleri, müşteriler, tedarikçiler ve reklam kampanyaları bilgilerini paylaşarak taraf satıcıların rakip saldırıları”. Ayrıca Amazon iç algoritmaları hakkında bilgi verdiler, danışmanları “hayali negatif ürün yorumları ile rakiplerin ürün listelerini sel sağlayan,” DOJ ” dedi.

Bireyler iddiaya göre çalışanlar Amazon avantajlara erişim için rüşvet, Amazon’un üçüncü taraf satıcı kuralları çiğniyor. Amazon depolarında çalışanlar üçüncü taraf satıcıların depolama Limitleri arttı, sınırlı kategoriler ve en başarılı reklam kampanyaları ve karlı ürünler hakkında “içerden bilgi” ile sağlanan satıcılar ürünler sunmak için onları etkin, ADALET Bakanlığı, iddia ediyor.

Amazon daha önce çalışanlar arasında iç yolsuzluk sorunları ile karşı karşıya kaldı. 2018 yılında, Wall Street Journal Amazon üçüncü taraflara tüccarlar pazarda rekabet onlara yardım etmek iç veri teklif eden Amazon çalışanları tarafından şüpheli veri sızıntıları ve rüşvet, araştırdığını bildirdi.

More on this topic

Popular stories