Teen e-sigara kullanımı 2020’de azaldı

Related Articles

Lise ve e-sigara kullanarak orta okulu öğrenci sayısı bu yıl düştü, yüksek geçen yılki rekor düşüş. Şu anda bu ürünleri kullandıkları orta okul yüksek okul %20 altında ve sadece yüzde 5’i dedi göre 2020 Ulusal Gençlik Tütün AraştırmasıOcak ve Mart ayları arasında yapılacak olan.

Geçen yıl, ortaokul öğrencileri, lise öğrencilerinin yüzde 27.5 ve yüzde 10,5 e-sigara kullandıklarını söyledi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Robert Redfield, yönetmen “milletimizin gençler arasında e-sigara kullanımı düşüş önemli bir halk sağlığı başarı ancak işimiz bitmedi,” dedi, bir basın açıklaması dedi.

Bu madde daha tehlikeli görünmeye başladığında bir ilaç kullanımı genellikle genç düşüşler, Michigan Üniversitesi’nde Richard Miech, İzleme co-araştırmacı Gelecekteki çalışma ve Profesör söyledi Verge geçen yıl. Geçen yaz ve sonbahar, akciğer yaralanmaları yüzlerce vaping bağlantılıydı. Yaralanma olasılığı THC E vitamini asetat için vaping içeren ürünlerin bağlı olduğu incelemeler bulundu.

Ürünlerin teen kullanın spike başladıktan sonra ABD genel cerrah, gençlik 2018 “salgın” vaping denir. O yıl, Ulusal Gençlik Tütün Araştırması bir önceki yıla göre e lisede 78 oranında artış ve sigara kullanımı bulundu. E-sigara kullanımı yine 2019 atladı. Gelecek izleme, bir yıllık teen uyuşturucu kullanımı araştırması, ayrıca 2017 ve 2019 arasında genç vaping artışları, hem de nikotin ve esrar bulundu.

(FDA) Gıda ve İlaç İdaresi, gençler arasında sigara kullanımı, ağırlıklı araştırmalar bu yaş grubu arasında en popüler olduğunu gösterdi aromalı tütün ürünleri, odaklanarak e frenlemek için adımlar attı. Ocak ayında, FDA piyasadan herhangi bir aromalı ürünler çekmek için şirket emretti. Ajans ayrıca popüler e-sigara üreticisi Juul, bilerek gençler için ürünlerini pazarlama olduğunu endişeler üzerine incelemiş. Şirket aromalı ürünler satan 2019 Ekim ayında durdu.

Ama gençler hala aromalı e-sigara kullanarak, Yeni anket verilerine göre vardır. E-sigara kullanan yüksek okul 83 yaklaşık yüzde aromalı olanları kullanılır ” dedi.

Önceden (yeniden kullanılabilir bir aygıt takılı olsun) dolu bakla veya kartuşları vardı, orta ve lise öğrencilerine yönelik sigara ürünleri e-en yaygın olarak kullanılan. Ama vapes tek kullanımlık popülaritesi bu yıl atladı — 1000’den fazla lise öğrencileri, 2020 yılında 2019 yılında daha kullanmıştır.

More on this topic

Popular stories