Netflix ben teknik veya medya değil, eğlence değil

Related Articles

Reed Hastings, Netflix kurucusu ve CEO’SU 22 Ekim 2015 Milan, İtalya üzerinde Palazzo Del Ghiaccio de Netflix başlatmak için kırmızı halı katıldı.

Jacopo Raule | Getty Images

Daha bir on yıl için, yatırımcılar Netflix medya şirketi veya bir teknoloji şirketi olup olmadığını düşünüyoruz. Şimdi kurucusu ve co-co Netflix CEO’SU Reed Hastings bir cevap verdi.

Netflix kültür, Hiçbir Kural Kural Hastings’in yeni kitabı “belirtildiği gibi,” Yukarı Silicon Valley tech bir başlangıç sembolü, dürüstlük ve şeffaflık vurgulayan ve bu tatil ilkeleri ve yıllık değerlendirme-son olarak kurumsal gelenekler ile yapıyor. Kullanıcı arayüzü teknoloji odaklı öneri algoritması dışında diğer streaming video firmaları ayırır gibi geliyor.

Ama AT&T WarnerMedia ve sık sık güncelleme var NBCUniversal gibi medya şirketleri kendi web sitesi abonelik geliştikçe, Netflix geleneksel medya daha benzer görünmeye başladı.

Bir röportajda, Hastings kelime “medya ile quibbled ederken,” Netflix en iyi eğlence şirketi “olarak tanımlanmıştır.”dedi.

“Medya reklam dahil eğilimi,” Hastings Üstten CNBC “Görünüm” söyledi.

“Teknoloji, yani, güçlü teknik ama gerçekten Microsoft gibi değiliz, teknoloji, Google veya birden fazla alanlarda var. Tek bir uygulama, tek bir hizmet sunuyoruz. Tüm eğlence hakkında. Silikon Vadisi’nde daha Hollywood’da daha fazla çalışanı var. Yaptığımız harcamaların üçte ikisini içerik bulunmaktadır. Yani gerçekten bir eğlence şirketi.”

Netflix için doğru sınıflandırma semantik olsa da, yatırımcıların şirketlerin değeri nasıl gerçek dünya alaka olabilir. Netflix diğer eğlence şirketleri, Disney ve Lionsgate de dahil olmak üzere çok daha yüksek bir fiyat-için-kazanç oranı vardır. Bu şirketlerin çalışırken, son yıllarda bu tür Disney+ ve Starz gibi küresel akışı hizmetlerinin gelişmesi ile birlikte daha da Netflix gibi görünen varlıklar olarak kendilerini teslim etmeye başladı. Şimdiye kadar, yatırımcılar geleneksel eğlence firmaları Netflix gibi aynı değerleme birden fazla vermekten kaçınırdı var.

Yine de, Hastings, geleneksel medya şirketleri için ise tamamen akış odaklanmak istiyorlar Netflix ile rekabet etmek mümkün olduğunu söyledi. Belirterek WarnerMedia doğrudan HBO Max yeni gişe rekorları kıran “İnanç” ile ” öyle olmasa yeni sürüm “Disney+ hemen Mulan” (gerçi fazladan 30 $için koymak için) Disney konuşmasını alkışladı. Her iki şirket salgını karantinaya dünya genelinde kaldırdı sonra doğrudan akış hizmetleri yeni filmler koymaya devam edecekse, bunu göreceğiz.

Hastings “tek gereken odaklanma ve kararlılık olduğunu” söyledi. “Warner bak bakalım. HBO Max hizmet Tenet koymak ‘etmediler, ama Disney Mulan üstüne” dedin. Yani Disney Warner fazla hizmet için kademeli olarak daha kararlı dedin. Yani o derece önemli. Bu gibi durumlarda iyi bir nedeni vardır eminim. Göreceğiz.”

Hastings, geleneksel medya şirketleri Netflix gibi Fox ve CBS ile Viacom’un birleşme çoğunluğu Disney’in toplama ile rekabet için bir çaba birleştirmek için devam edeceğini öngördü.

“Ayrıca, mevcut oyuncuların sürekli kombinasyonları görmek, Fox ve Disney ile birlikte geliyor gördüğün gibi düşünüyorum,” dedi Hastings. “Genellikle toplu, diğer çocuklar almak için.”

Burada tam Reed Hastings Q&A okuyun.

Açıklama: NBCUniversal CNBC ana şirketi var.

Salgını sırasında FAANG stokları büyümesini İZLEMEK: Netflix co-CEO’SU Reed Hastings.

More on this topic

Popular stories