Önerilen COVİD-19 test stratejisi yüzleri tuzaklar

Related Articles

Eğer vücut Corona varsa biri COVİD-19 test aldığında, sonuç tek bir şey yapar: o kişi söyler. Bazı araştırmacılar olsa da, bir test daha yaptırmak istediğim — ve sonuç olarak test amacı yeniden biçimlendirilmesi var. Kim yerine sadece insanları bulmak enfekte olan virüs, insanları bulma odaklanmak için tercih ediyorlar bulaşıcı ve diğer insanlara yayılma riski.

Öneri almak için olası bir yol sunar pandemik kontrol altında ABD’de. İzolasyon ve Karantina için daha hedefli bir yaklaşım için izin ve başkaları için en fazla risk altında oldukları zaman daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Test hakkında ne düşünüyorsun büyük bir değişiklik olacaktır. Minnesota’daki Mayo Clinic’te klinik Viroloji Matt Binnicker, yönetmen klinisyen hiç birisi bulaşıcı olup olmadığını belirlemek için 19 COVİD gibi solunum yolu enfeksiyonları için de testler var, diyor. Konsept ilginç ve yararlı olabilir, diyor. “Ama potansiyel tuzaklar bir yeri vardır.”

Testler hakkında şimdi ne düşünüyorsun başlayalım. Araştırmacılar virüs testleri geliştirmek zaman, genellikle mümkün olduğunca doğru yapmak için çalışırlar. Gıda ve İlaç İdaresi notları testleri iyi bir enfeksiyon olan herkesin yakalamak ne kadar bağlı ve ne kadar sıklıkla etmeyen herkes ekarte ettiler. Genellikle, en iyi test kendi sisteminde virüs en ufak bir bit bile her bir kişi yakalamak olanlardır.

Etrafında sopa olduğunu Corona ile sorun olsa da, var. Virüsün genetik madde, küçük bir miktar daha iyiler sonra bile kişinin burun veya boğazında kalabilir. Bu virüsü için pozitif test etmek için neden olabilir. Bunun bir sebebi, uzmanlar var sanırım son derece hassas testler için bir dezavantajı var. Bu testler genellikle muhtemelen zaten hastalığın seyri ile gittim, çünkü izole olmaya gerek yok insanları yakalamak.

Alternatif daha az hassas testleri kullanıyor. Michael Mina, Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda bir epidemiyolog gibi uzmanlar tarafından teşvik eden bir fikir ve makaleler revan içinde New York Times ve Atlantik. Bu testler bir hasta örneğinde virüsün sadece birkaç bit iken pozitif çıkacak gibi muhtemel olmaz. Bunun yerine, insanların aktif bir enfeksiyon sancıları içinde olduklarını, Eğer belirtiler gösteren değillerse bile, vücutlarında dolaşan virüs bir sürü işaret var ne zaman yola olurlardı. Bu kamu sağlığı görevlileri hakkında en fazla endişelenen insanlar var çünkü, bazı uzmanlar, tercih ederim.

Bunu yapmak için birkaç yolu vardır. Bir daha Corona yüzeyinde küçük proteinler tespit eden testlere güvenmek olurdu. Bu antijen testleri hızlı ama daha az hassas olma eğilimindedir. Ayrıca yaygın olarak kullanılan daha hassas PCR testleri gelen bilgileri yorumlamak nasıl değiştirebiliriz. PCR testleri Corona genler için bak. Bir örnek olarak, virüsün kopyalarını yaparlar, algılanabilir olana kadar tekrar tekrar negatif yönde olma eğilimindedir. Bu başlangıç ile bu miktar daha düşük virüs tespit etmek için gereken kopyalar. Önemsiz virüs örnekleri bayrağı testler büyük olasılıkla yapmak, klinisyen kesme noktası daha düşük olabilir kopya sayısı için koşan bir örnek bıraktılar.

Ama daha az hassas testler” stratejileri ile bu “test insanların bir varsayıma dayanmaktadır. Virüs bir sürü insanlar En bulaşıcı olduğu fikri, ve virüs çok düşük olan insanlar daha az bulaşıcıdır. Viral İmmünoloji okuyan Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde Mark Slifka, bir profesör de mantıksız bir varsayım değil, diyor. Sezgisel mantıklı: daha fazla virüs ile virüs birisi daha az birisi daha virüs yüklü damlacıklar nefes olasılığı daha yüksektir.

Bu fikir bazı dolaylı kanıtlar var. Laboratuvar deneyleri olduğunu göstermiştir büyümek için daha kolay Corona düşük viral yükü olan örneklerden daha yüksek viral yükü olan hasta örnekleri. Bu yüksek-say örneğinde virüs aslında (sadece ölü artıkları) bulaşıcı bir işaretidir. Ayrıca bulaşıcı virüs bulmak için alınan örneklerde zor yaklaşık 10 gün insanlarla yakın temasa girmemeleri için büyük olasılıkla belirtiler başladıktan sonra — ve o zaman temas izleme penceresi gösterir, Slifka diyor.

Ama yine de yeterli veri yok tam olarak açıklamak için viral düzeyleri arasındaki ilişki ve infectiousness. Virüs daha düşük seviyede olan birisi başkalarına bulaştırma ihtimali daha düşük olabilir, ama onlar anlamına gelmez. “Ben virüs çok yüksek miktarda var insanlar sadece bulaşıcı sonucuna varmak için yeterli veriye sahip olduğumuzu sanmıyorum,” Binnicker diyor. “Çok rahat bir insan olduğunu söylüyorum daha bulaşıcı.”

Virüs seviye infectiousness katkıda bulunabilecek tek şey değil çünkü. Virüs çok var ama birini hiç belirtiler sık sık öksürük yapan virüs düzeyi düşük olan biri daha başka bir kişiye bulaşma olasılığı olabilir yok. Emory Üniversitesi kimya Jen Heemstra, doçent “tam hikaye değil,” diyor.

Bir test ile ölçülen virus seviyeleri de bazen yanlış. Birisi sazan görünen virüsüne yüksek düzeyde olabilir. İyice test nasıl alınır bağlıdır. Eğer bir test cihazı hafifçe sadece boğaza karşı bir çubukla fırça eğer, eğer kişi gerçekten varsa bile yüksek seviyelere kadar çok virüs pick — olmayabilir. Düşük hassasiyetli bir test olur o kadar virüs olsa bile onları işaretle de, olmayabilir de. “Tüm bu dokunuşlar boğazın biraz, ve gerçekten kazımak olan hemşireler ile diğer geçirdik nerede strep testleri yaptık — bu testi etkiler,” Binnicker diyor.

Testleri daha az duyarlı hale de erken enfeksiyon onların üzerinde olan kayıp kişiler risk taşıyor. Virüs miktarı hızlı bir şekilde hastalık başlangıcında geri düşmeden önce yükselir düşük başlar ve COVİD-19 hastaların analizleri gösteriyor. Bir test sadece hasta oldukları için düşük düzeyde olan birini kurtarma ve çünkü onlar virüs düzeyi düşük olan biri arasında ayrım yapmıyor. Sadece hasta olan biri (ve potansiyel olarak daha da bulaşıcı hale) çok yakında virüs yüksek düzeyde olacak.

Temas-19 COVİD olan biriyle gelen Bob isimli varsayımsal bir kişinin Slifka diyor. Bob test aldığında, virüs düşük bir seviyede. “Zaten temizlenmiş nerede eğim, ilgili olabilir mi ve iletimi için daha az olmaya devam edecek,” Slifka diyor. “Ya az sonra kalkıyor getirdiği bir yük var burada tam tersi olabilir.”

Tamir edilebilir bir sorun değil, ama Bob daha fazla bilgi almak ve daha fazla test yapmak Bob gönderme gerektirir. Bu şekilde, eğer Pazartesi bir test bayraklı almazsa, yine Çarşamba günü ise viral seviyesi yükseldi olmadığını görmek için test olurdu. “Eğer yeterince sık insanları test edebilir ve izleme ve veri toplama bir sürü, o zaman gerçekten anlamaya başlayabilirsiniz çift,” Heemstra diyor.

Bu stratejiyi önemli ölçüde ABD’de her gün yapılan test miktarını artırmaya ve emin insanlar sakın yapma bekle anlamına gelir birden fazla gün sonuç almak için. Bu Koz yönetimi testleri sınırlamak için kararlı görünüyor zaman artan üretim, daha iyi dağıtım ve siyasi irade alır. Yönetimi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri belirtisi olmayan insanlarda test edilmelidir zaman etrafında kuralları değiştirmeye itti. Tüm Amerikalılar hızlı alabileceği bir dünya, düzenli ve ucuz COVİD-19 bir test olduğunu amiral Brett Giroir, BİZİ test lideri, bu hafta söyledi gerçekçi olmayan “ütopik dünya.”

Lojistik sorunlar bir yana, Binnicker düşük duyarlılık testleri aslında insanların enfeksiyon bulaşmış insanlar ayrı ve COVİD-19 yayılmasını kontrol yardımcı olabilir daha fazla kanıt görmek istediğini söyler. Birden çok kez bir hafta düşük duyarlılık testi ile bir kaç yüz kişi Test ve tekrar tekrar test yayılmasını virüs tutmak olabilir eğer görmek için izliyor olabilir.

“Her zaman yenilikçi fikirler hakkında konuşmak yararlı oluyor” diyor. “Sorun önerme olmayan destekleyici veriler de işe yarayabilir göstermek için oraya konmuş olduğunu düşünüyorum.”

More on this topic

Popular stories