Portföy yöneticilerinin müşterilerin yatırım döneminde kilit empoze edemez: Sebi

Related Articles

Ancak, hiçbir ayarlıyoruz ücretleri portföy yöneticisi tarafından doğrudan veya dolaylı olarak istemci için tahsil edilecektir, regülatör portföy yöneticileri hakkında Sıkça Sorulan Sorular detaylı bir set. ” dedi.

Salı günü piyasalar regülatör ne Demektir, portföy yöneticileri, müşterilerinin yatırım döneminde kilit empoze edemez ama erken çıkar için ücret talep edebilir. ” dedi.

Portföy yöneticisi bir istemci ile bir sözleşme uyarınca bir kurumsal vücut tavsiyelerde ya yönlendirir ya da Menkul Kıymetler veya fon portföyünün müşteri yönetimi adına taahhüt edilir.

Watchdog portföy yöneticisi portföy yönetimi hizmeti sunmak için müşteri ile anlaşmaya göre bir ücret alacağını söyledi. Bu yüzden ücret de sabit tutar veya performansa dayalı bir ücret veya bir kombinasyon olabilir.

Ancak, hiçbir ayarlıyoruz ücretleri portföy yöneticisi tarafından doğrudan veya dolaylı olarak istemci için tahsil edilecektir, regülatör portföy yöneticileri hakkında Sıkça Sorulan Sorular detaylı bir set. ” dedi.

Ayrıca, ne Demektir, portföy yöneticisi ve Müşteri arasındaki anlaşma da hizmet portföy yöneticisi tarafından doğrudan veya dolaylı olarak işlendiği için, her etkinlik için Müşteri tarafından ödenecek ücret ve kuantum biçimde yer alacak ” dedi.

“Portföy yöneticileri, müşterilerinin yatırım kilit empoze edemez. Ancak, portföy yöneticisi istemci erken çıkmak için geçerli çıkış ücret talep edemez.” ne Demektir kaydetti.

Normları altında, portföy yöneticileri, Rs 5 crore en az net bir değer olması gereklidir.
Böyle bir müdür 50 bin veya menkul istemciden bir PMS (Portföy Yönetim Hizmetleri) hesap açmak için Rs 50 bin en az değer olan asgari Rs kabul etmek gerekir.

Portföylerinin çekilmesi bakımından, ne Demektir, … bir müşteri Portföyü kısmi miktarda çekilme, uygun olarak müşteri ve portföy yöneticisi arasındaki anlaşma olabilir ” dedi. Ancak, böyle bir çekilme sonra portföy yatırım değeri geçerli asgari yatırım miktarı daha az olmayacaktır.

Sebi göre, Fon Yöneticileri, durumu veya anayasa ya da kontrol değişiklik olması durumunda regülatör onayı almak için gerekli değildir.

Ancak, bu yöneticileri, önerilen herhangi bir malzeme değişikliği, statü ya da kayıt üzerinde bir etkiye sahip olabilir, hangi anayasa ya da kontrolü, değişim de dahil olmak üzere Sebi haberdar edecek.

Regülatör için en az 30 gün veya olarak ve bu tür değişiklikler için kararı Yönetim Kurulu veya ortaklar tarafından onaylanmış, ne Demektir, başına olduğunda bu değişiklikleri yapmadan önce bu tür bilgiler istiyorlar.

Ayrıca, regülatör sigara sayısı portföy yöneticisi ile meşgul olabilir-associate broker stok, depo katılımcılar ya da bekçileri sınırlaması bulunmamaktadır ” dedi.

“Portföy yöneticisi müşterileri adına esnaf yüzde 100 yürütmek için tek bir non-Önlisans stok komisyoncu kullanabilir,” diye ekliyor.

Portföy yöneticisi ortakları ile gerçekleştirdikleri işlem sınırları bakımından, ne Demektir, … kendi veya ortağı ile bir mali yıl içinde tüm işlemleri ücretleri yüzde 20 Önlisans başına değeri tarafından kapatılmış, kendi de dahil olmak üzere, hizmet başına olacağını söyledi.

Bu Limitleri ayrı ayrı demat hizmetleri, diğerleri arasında saklama hizmetleri için başvuruda bulunacağını da sözlerine ekledi.

BSE canlı Hisse senedi Fiyatları almak, Yatırım Fonlarının MALİGN, ABD Pazarında ve son NAV, portföy, Gelir Vergisi Hesap makinesi ile vergi hesaplamak, piyasanın En çok Kazanan, Üst Kaybedenler ve en İyi yatırım fonu biliyor. Bizim gibi Facebook ve bizi izleyin Twitter.

Finansal Express şimdi Telgraf üzerinde. Burada kanalımıza katılmak için tıklayın ve Biz en son haberleri ve güncellemeleri ile güncel kalın.

More on this topic

Popular stories