Google baş danışmanı olarak antitröst tezgah olarak Halimah DeLaine Prado isimleri

Related Articles

Halimah DeLaine Prado Google’da yeni Genel danışmanımız.

Kaynak: Google

Google yeni Genel baş Müşaviri, şirket hukuki exec Halimah DeLaine Prado vardır.

Prado Google SVP Kent Walker yasal görevleri devralarak, hemen etkili olacak Google Salı günü açıkladı. Şirket, global ilişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı için ekstra sorumluluklar, Google politika gözetmek, yasal, güven ve emniyet, ve kurumsal hayırseverlik ekipleri de dahil olmak üzere aldı nereye 2018, Walker terfi.

Şirket bu yıl karşı potansiyel antitröst davalarının karşı karşıya olduğu en son randevu geliyor. Şirket bildirildi hakimiyetini online reklam ve arama odaklı Adalet Bakanlığı, bir dava bekliyor. Geçen ay, Alfabe ve Google CEO’SU Sundar Pichai, şirketin rekabetçi uygulamalar hakkında dört saatlik sorgulama oturumu için Evi Yargı Komitesi Amazon, Apple CEO’ları ve Facebook katıldı. Dahili e-posta hazinesi serbest bırakılması izledi.

Prado yasal sorumlulukları ve ekipleri denetlemek, doğrudan Walker rapor, şirket dedi.

Açıklamada, Walker dedi, “Halimah güvenilen danışmanı ve olağanüstü bir lider geniş konular Google’da onun 14 yıllık kariyeri boyunca, ürün ve şirket-cross çeşitli gidilen sahip bulunuyor. Bu kritik anda Yasal Departmana liderlik için son derece uygun olduğunu ve ileri bir sonraki bölümün girerken onunla çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Yeni bir randevu, reklamlar, Arama ve YouTube gibi Google ürünleri için hukuki danışmanlık üzerine çalışan Prado nezaret Google’ın global ekibi önce, şirket dedi. 2006’dan beri Google’da çalışıyor.

Şirketin hissedarı dava iddia suistimal konusu oldu sonra Ocak ayında emekli olan Alfabe, uzun zamandır baş hukuk yöneticisi David Drummond, yerine bir rolü kabul etmiyor. ” dedi.

More on this topic

Popular stories