Facebook ABD ötesinde haber sekmesini genişletmeyi planlıyor

Related Articles

Facebook özel haber bölümü genişletmeyi planlıyor ve “olası alıcıları İNGİLTERE, Almanya, Fransa, Hindistan ve Brezilya düşünüyor” diyor, Salı günü duyurdu. Şirketin zaman çizelgesi bir yıl için önümüzdeki altı ay içinde belirsiz: “bu kadar meraklı olduğunu Facebook henüz yakın bir şey duyurmak istiyorsunuz neden. Ama haber endüstrisi ile Facebook uçucu tarih, içerik için haber kanalları ödeme platformları gerektiren doğru ve eğilim göz önüne alındığında, şirket sadece bir sonraki hareket için suları test ediyor mümkündür.

Facebook BİZE kitlelere Haziran ayında Haber sekmesini başlattı katılan yayıncılar ödeme planları ile. Bir iş ortağı olarak nitelemek için, yayıncılar bütünlük standartlarını geçmek için yeterince büyük kitleler için gerekli Facebook. Dama üçüncü taraf aslında-üzerinde clickbait, telif hakkı ihlalleri, sansasyonel ve içerik için mesaj izlemek için bağımlı edeceğini söyledi.

Sonraki son zamanlarda yaymak ücretsiz içerik için ödeme yardımcı olmak için teknoloji platformları zorlamak için planlarını açıkladı Avustralya, olduğunu Haber sekmesini alacağı Olası ülkeler listesinden kesinlikle yok. Gelecekteki olası Haber hedeflerin Facebook listesinde olan Fransa,, sipariş Google Fransız yayıncılar Nisan ayında içerik için ödemek için.

Salı günkü duyuru, küresel haber ortaklıklar Campbell Kahverengi şirketin Başkan Yardımcısı Haber içeriği ülkeye göre tüketici alışkanlıklarına ayak uydurmak için değişebilir diyor. “Yakından her ülkede haber ortaklarla da yayıncıların iş modelleri onurlandıran iken, insanlar için değerli bir deneyim sağlamak için deneyim ve sınama yollarını terzi için çalışacağız,” Brown yazdı.

ABD’de ve başka ülkelerdeki Facebook haber çabalarına karşı dikkatli olmak haber yayıncılar için harika bir yoldur. Haber kaynağı algoritma ve reklam iş sektörü için yıkıcı, özellikle yerel haber yayıncılar için kanıtlanmıştır. Ve haberlerde Sicili arızaları, erken ve orta 2010’lu video” hareketi, yayıncılar, video üretime Facebook video platformu yararlanmak isteyen kaynakları dökme ile rezil “eksenine dahil ile doludur. “Video için Pivot,” ancak, vardı Facebook ortaya çıktı, çünkü “dar görüşlü başarısızlık” anlamına gelen bir slogan haline gelmiştir ölçüler yanımda. Ve tabii ki muhafazakar medyaya karşı önyargılı olduğunu suçlamaları arasında Gidişli Konular bölümüne kaldırılıyor Facebook sonuçlanan 2016 seçim döngüsü fiyaskosu var.

Düzenleyici ortam Facebook ve diğer sosyal medya için nasıl görüneceğini artık herkes tahmin edebilir bir yıl altı ay platformları ve bağımlı, en azından ABD’de, Kasım ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu olabilir. O zamana kadar, Facebook göğsüne yakın kartlar onun elinde görünüyor.

More on this topic

Popular stories