FDA COVİD-19 tedavi rehabilitasyon plazma yetkisi

Related Articles

Gıda ve İlaç İdaresi yetkili kan acil kullanımı plazma COVİD gelen 19 hasta için bir tedavi olarak kurtulan. Başkan Donald Trump alenen ilaçlar ve aşıların geliştirilmesini hızlandırmak için ajans baskı sonrası açıklama geldi.

Plazma-19 COVİD için bakım yeni bir standart olması gerektiğini belirtti açıklamada. Ancak, kısaltmak veya hastanede yatan hastalarda hastalığın şiddetini azaltabilir. Komiseri Stephen Hahn, “rehabilitasyon plazma hakkında gördüğümüz erken umut verici verileri tarafından teşvik ediyoruz,” ifadesi dedi.

Ön araştırma Corona karşı antikorları içeren plazma, hastalık ile yatan insanlar hayatta kalma oranını artıracağını gösteriyor. Ancak, bu tedavi sadece COVİD-19 hastaların küçük gruplar halinde ve net cevaplar verebilecek büyük, plasebo kontrollü klinik denemelerde test edilmiştir.

Plazma yetki kararı destekleyen kanıtlar altın gelmedi ajansı kaydetti standart klinik rastgele aslında sayfasını sağlık çalışanları için dinlenme plazma. “Sürekli rastgele klinik denemeler için herhangi bir hasta kayıt kolaylaştırmak güvenlik ve COVİD-19 dinlenme plazma etkinliği kesin gösteri için son derece önemli” FDA belirtti açıklama.

FDA Ağustos başında plazma için acil bir yetki sorunu için planları vardı, ama sağlık görevlileri tedavi destekleyen güçlü yeterli veri olmadığı endişeleri sonra bekle o planları koymak, göre The New York Times. Eğer daha sonra alıp almadıklarını daha tanı üç gün içinde plazma alıp almadıklarını hastalarda daha düşük bir ölüm oranı vardı, ama bu hastalar plasebo grubuna göre olmadığını plazma büyük bir çalışmanın verilerine bulundu. Yetkililer daha yakından verileri inceleyerek karar verdi.

Basın toplantısında geçen hafta, Cumhurbaşkanı Donald Trump dedi gecikmenin siyasi amaçlı olduğuna dair kanıt olmadan. “İnsanlar ölüyor, ve eğer iyiyse onaylanmış olmalıdır,” dedi. Sonra COVİD gelişimi-19 ilaç ve aşı getirelim FDA suçladı Twitter üzerinde.

Ajans terapinin faydaları risklerden daha fazla inandığını acil durum yetkisini tam FDA onayı değil, ama gösterir. Bir diğer tedavi, antiviral ilaç remdesivir, COVİD-19 tedavi etmeye yetkilidir.

Rehabilitasyon plazma bulaşıcı hastalıkların tedavisi için kullanılan modası geçmiş bir yaklaşımdır; 1890’lı yıllarda difteri, grip salgını ve su çiçeği tedavisinde beri kullanılıyor.

“Plazma ile dokunulmazlık patojenler için antikor geliştirmek ve vücudun inanılmaz bir yeteneği yararlanarak ediyoruz,” Stony Brook Tıpta COVİD-19 hastada bu rehabilitasyon plazma kullanımı okuyan Elliott Bennett-Guerrero,, söyledi Verge Nisan ayında. “Hasta ve bağışıklık yanıtı mount edemedik insanlar bu koruyucu faktörler transfer ederiz.”

ABD’de COVİD-19 binlerce hasta zaten plazma ile klinik ve acil erişim programları ile tedavi edilmiştir. FDA koordine yardımcı olmuştur bu çabaların Mart ayından bu yana. Yeni bir yetki olsa da, bazı lojistik engelleri yıkmak ve daha kolay hasta tedavi erişmek için yapmak istiyorsunuz.

COVİD tedavisi-19 olarak plazma ile ilgili klinik çalışmalar devam etmektedir. Bilim adamları ayrıca, plazma infüzyonu virüs kapma, sağlık çalışanları gibi, hasta için yüksek risk altında olan sağlıklı insanları korumak olabilir eğer okuyor.

Sağlık ve İnsan Hizmetleri ABD ile COVİD kurtarıldı kim-19 plazma bağış için teşvik edilir kamu yararına reklam serisive FDA sahip bir web sitesi insanları yönlendiren siteler bağış için.

Güncelleme 23 Ağustos, 5:00 PM ET: Fda’dan bilgilerle güncellendi.

More on this topic

Popular stories