Facebook grupları nefret bağlantılı yaklaşık 200 hesapları devre dışı bırakır

Related Articles

Facebook siyah insanlara karşı polis şiddetine karşı protestolar katılmak destekçileri miting için çalışıyorlardı beyaz üstünlükçü gruplara bağlı yaklaşık 200 hesapları kaldırdı, bu Associated Press rapor. Söz konusu hesapları Facebook zaten yasaklamıştı iki nefret grupları, Gururlu Erkekler ve Amerikan Muhafızları ile bağlantılı olduğunu.

Gösteriler hafta sonu devam etti ABD genelinde, Minneapolis George Floyd 25 Mayıs ölümüne yol açtı. Yetkililer tahsil Minneapolis polis ateş etmiş ikinci memur Derek Chauvin dereceden cinayet diğer memurlar baktı olarak Floyd ölümünden sonra bir video Floyd’un boyunda Chauvin diz çökmüş gösterdi. Ayrıca ateş olan diğer memurlar, Yardım ve yataklık cinayet ile suçlanıyor.

Facebook hesapları izleme olmuştu ve mesajlar insanların bizzat protestolara katılmaya teşvik görmeye başladı. Bazı silahlar ile gitmek için hazırlanıyorlardı, bir şirket yetkilisi söyledi AP. Şirket özellikle veya Protesto yapmak için planlanmış olabilir ne hesap kullanıcıları nerede bulunduğunu, hakkında detay vermedi.

Geçen hafta Facebook grupları ve bazı aşırı sağ gruplar sözde önümüzdeki İkinci Amerikan İç Savaşı ifade etmek için kullanan terim “boogaloo” bağlı platform sayfaları yayılmasını sınırlamak söyledi. Arama sonuçları sayfaları ve grupları indirgemek ve bunları kullanıcılara tavsiye etmiyorum, Facebook söyledi.

More on this topic

Popular stories