Yüksek potansiyelli esrar anksiyete riskini artırabilir, çalışma bulur

Related Articles

  • Yeni bir çalışma, ya da daha yüksek %10 THC konsantrasyonu esrar tüketen insanlar da madde bağımlı olmak ve anksiyete olması daha muhtemel olduğunu göstermektedir.
  • Çalışmada araştırmacılar anksiyete veya madde bağımlılığı aşırı bir döngü içine düşmek için bir yatkınlık ile insanlar önlemek için yüksek potansiyelli esrar suş durumu sınırlayan önerdi.
  • Daha fazla hikaye için İçeriden ana sayfasını ziyaret edin.

Birçok kişi anksiyete ile başa çıkmak için esrar kullanın. Ama yeni bir çalışma THC, maddenin psikoaktif madde yüksek bir konsantrasyon içeren esrar ürünleri, düzenli kullanımda artan anksiyete neden olabilir önerir.

Bu çalışmada, 27 Mayıs Dergisi JAMA Psikiyatri yayınlanan verilere 2015 Haziran 2017 ve Ekim ayları arasında toplanan 1,087 insanlardan baktı. Tüm çalışma katılımcılar, Birleşik krallık’tan vardı, 24 yaşında olduğunu ve geçen yıl esrar kullandığını bildirdi.

Yazarlar katılımcılar en sık katı formda gelen (bitkisel esrar, “güçlü” bitkisel kenevir, ya da reçine esrar konsantre) son bir yıl içinde tüketilen onlar esrar türü sordu. Aynı zamanda kullanımı ve ruh sağlığını sıklığı hakkında sorular sordular.

Yüksek potansiyelli esrar daha sık kullanılan ve kullananlar anksiyete daha fazlaydı

ruh sağlığı depresyon anksiyete stres bozukluğu 15 üzgün yorgun cox travma panik OKB duygudurum EKLE


Crystal Cox/Business Insider


% 10’dan daha az THC içeriği ile bitkisel kenevir ve reçine %10’dan fazla THC içeriği yüksek potansiyelli kabul edildi ile düşük güç ve bitkisel kenevir kabul edildi.

Çalışmada katılımcıların %12.8 yüksek potansiyelli esrar en sık ve 87.2% kullanılan düşük potansiyelli esrar kullandığını rapor eden araştırmacılar bulundu.

Erkekler de maddenin daha konsantre formları kullanma olasılığı vardı.

Sosyoekonomik durum ve anksiyete ve katılımcılar esrar potansiyeli yüksek olan insanlar sık sık ve daha düşük güç ve daha yaygın anksiyete bozukluğu madde kullanımı hem daha fazlaydı kullanım alışkanlığı, araştırmacılar bir esrar başlamadan önce teşhisi kondu depresyon gibi durumlar için kontrol ettikten sonra.

Çalışma için uyarılar yapıldı. Araştırmacılar kendi kendine bildirilen sonuçlara dayanıyordu ve sadece belirli bir yaş ve demografik konularda kullanılan, çok büyük nüfus için geçerli olmayabilir. Araştırmacı olmayan esrar kullanıcıların ruh sağlığı veri toplamak değil, bu yüzden de mümkün esrar kullanımı sadece anksiyete ile ilişkilidir, ama neden olmaz.

Araştırmacılar, yasal piyasa hakim yüksek THC esrar suş sınırlayan bugün önerdi

Araştırmacılar, anksiyete ya da diğer ruhsal sağlık sorunları nedeniyle madde bağımlı olma önlemek için güçlü esrar kullanılabilirliği sınırlayan önerdi.

Bu yüksek potansiyelli suş bugün yasal esrar pazar olağandır.

Colorado esrar 2017 bir anket dispanser bulunan en çok satılan kendi soy %28 %17 arasında ve THC, esrar ve THC içeriği %212’lik 1995 ve 2015 yılları arasında artmıştır.

More on this topic

Popular stories