Polis şiddeti sert COVİD-19 mücadele yapacak

Related Articles

Bu hafta sonu protesto için kolluk vahşi tepkisi sağlık sistemindeki COVİD olarak güvensizlik yakıt Mayıs-19 salgını ülke ile yaktı devam ediyor.

Uzmanlar tehlike zaten zor virüs isabet etmiş siyah topluluklar, özellikle akut olduğunu söylüyorlar ve tarihsel olarak ayrımcı polislik göğüs germiş. Protestolara polis müdahalesi sonrasında, savunmasız toplulukların güven ve sağlık yetkilileri ile işbirliği daha da düşük olabilir. Bu zor bir hastalık dalgası kontrolü yapabilir.

Halk Sağlığı Minnesota Üniversitesi’nde Rachel Hardeman, yardımcı doçent ve sağlıkta eşitliğin bir araştırmacı “kötü siyah hayatlarını devalüe edilir, küresel bir salgın yükseklikte nasıl bu bariz görünen insanlar hatırlatıyor, ve kesinlikle sistemi yapmaya daha az istekli götürecek” diyor.

İnsanlar zaten İkiz Şehirler temas izleyicileri ile yapmaya daha az istekli hissediyorum, medya ile konuşma izni olmadığı için ismini vermek istemeyen Minnesota COVİD bilgi-19 yanıt, birine göre. Eğer veri değerlendirme destek olacağını henüz söylemek zor olduğunu söylediler Vergeama ironik, insanlar daha fazla direniş gibi aramalar geliyor. Temas izleyiciler COVİD gibi bir hastalık-19 ile insanları tanımlamak ve yakın zamanda yayılan virüsü durdurmak için etkileşimde oldukları kim olduğunu bulmak. Minneapolis Sağlık Bakanlığı yorum için bir isteğe yanıt vermedi.

Protestolar gibi büyük toplantılar zaten temas izlemeyi zorlaştırır. Bu toplantılarda insanlar polis şiddeti karşılaştığınızda, bu görev zor olur. Olumlu Corona için test insanlar misilleme dert olabilir, çünkü eğer protestolar olsaydı sağlık görevlileri söylemek için isteksiz olabilir. Aynı nedenlerle protesto etkileşimde oldukları kişileri tanımak istemeyebilirler. Bu zor kamu sağlığı görevlileri COVİD-19 kümeleri izlemek için güvensizlik yapar sadece bir yolu var.

Yetkililer, bazı ifadeler, sadece sorunu daha da kötü yapıyor. Minnesota Kamu Güvenliği Komiseri John Harrington polis işi tarif etmek için halk sağlığı terminoloji ve memurlar bir parçası olan bu gruplar bulmak için tutuklanan “kontak izleme” insanlar olduğunu söyledi. Temas izleme ve insanlar daha az kamu sağlık güven yapabilir tutuklanan kişilerin soruşturma gibi önemli bir halk sağlığı aktivitesi arasındaki birleştirilmesini hastalık izini sürmeye çalışanlar.

Renk diğer insanların siyah topluluklar gibi topluluklar, zaten sağlık sistemine güvensizlik. Polis şiddeti kendi içinde sürekli bir halk sağlığı sorunu: her 1000 bir siyah erkek polis tarafından öldürülmüş olabilir, ve polis şiddeti görüntüleri görme ile ilişkili zavallı ruh sağlığı siyah Amerikalılar için. Ayrımcılık hukuk tarafından icra depresyon, anksiyete, post-travmatik stres bozukluğu belirtileri yol açabilir; polis ile karşılaştığında stres de risk faktörleri diyabet gibi kronik hastalıklara bağlı olduğunu ve hipertansiyon.

Kolluk ile negatif karşılaşır insanlar da vardır daha az sağlık Kurumlarına güvenmeye, bir çalışmada bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm halk sağlığı çabaları bu sorun ile uğraşmak zorunda kalıyor — meşgul olan, yıllar sonra topluluklarla daha zor kötü muameleher türlü yetkililer , sağlık görevlileri de dahil olmak üzere güven konusunda isteksiz.

“Şiddet etkileri Sağlık bu tür ve birçok yollarından biri,” Hardeman diyor.

Bu sorunlara çözüm bulmak bir salgın sırasında önemli ölçüde daha fazla. Bunun yerine, kolluk, kamu sağlığı için kötü olan ortamlar yarattı. Polis memurları Detroit, Los Angeles, Philadelphiave diğer şehirlerde kullanılan hastalık-göz yaşartıcı gaz ve biber spreyi gibi taktik kötüleştiren ve COVİD-19 iletim vektörler bilinen kalabalık hapishaneler için yüzlerce harika. Göz yaşartıcı gaz ve biber insanlar öksürük, bir risk faktörü Solunum Hastalıkları yaymak için sprey. Birçok subayların yakın mahallelere maskeleri ve toplandığında protestocular takmadı. Stratejileri her an sağlığını tehdit var, ama Roman Corona fon sağlık görevlileri toplumun katılımı gerektiğinde bir anda karşı — ve daha da tehlikeli bir hal alır.

İnsanlar önümüzdeki birkaç hafta içinde görebilirsiniz zaten orada olduğu kamu sağlık görevlilerinin şüphe ne kadar söylemek zor olacak ve ne kadar yeni, Hardeman diyor. “Parçalar daha neler yüzünden kabarmış olan dışında tease … zor olacak,” diyor. Ama devam eden protestolar sırasında polis memurlarından şiddet varolan şüphe nedenlerini vurgulamak ve güçlendirmek.

Bu COVİD için kamu sağlık çalışanlarına ekleme-19 yanıt siyah topluluklar ve halk sağlığı arasındaki boşlukları köprü yardımcı olabilir, Hardeman diyor. “Bu güvensizlik garanti olduğu için de bu güvensizlik hissi yaşadığı deneyimleri devalüe süre boyunca onları güvende tutmak Millet getir, onlar.”

Bu hükümet bu tür olumsuz bir mercek altında olduğunda yerel bir hükümet temsilcisi olarak hareket etmek zordur, Minnesota’daki COVİD bilgi-19 yanıt kişiyle söyledi Verge. İnsanlar diğer kamu görevlileri şiddete tanık oldular zaman sizinle çalışmaya açık olacağını beklemek zor. “Halkı korumak aynı tarafta olmamız gerekiyor” dediler Verge. “Korkunç bir olay olur.”

More on this topic

Popular stories